Azimle Savaşıp Kanseri Yenen En Yaşlı İnsan Olan 101 Yaşındaki İkinci Dünya Savaşı Gazisi

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Tıp yetersiz kalsa bile insan inancının neleri yenebileceğinin bir örneği ile karşı karşıyayız. Sadece bir ay ömrünün kaldığı söylenilen 101 yaşındaki 2. Dünya Savaşı gazisinin kanseri yenerek doktorları şok etme başarısını sizler için Unilad'dan derledik.

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/health/101-year...

Avustralya, Sidney şehrinde yaşayan Bert Collins'in kanseri yenen en yaşlı insan olduğuna inanılıyor.

1916 yılında dünyaya gelmiş olan Collins, 60'lı yıllarda sigarayı bırakmış. 100'lük bir çınar olmanın sırrının, biraz şansla biraz da hayata bakış açısıyla alakalı olduğunu düşünüyor.

The Daily Telegraph'ın haberine göre Bert'in yüzünü, beynini, karaciğerini, kemik yapılarını ve akciğerlerini harap eden dördüncü evre bir tümörü vardı ama Keytruda adlı yeni bir bağışıklık tedavisinden yararlanarak yüzündeki tümörden kurtulmuş oldu.

Doktoru Alex Menzies bu konu hakkında; ''Daha yaşlı Avustralyalıların bu tedaviyi kabul edemeyeceğine dair bir efsane var ama modern bağışıklık tedavileri minimal toksisite ile son derece verimlidir. Bu tedaviyi alan, seksenlerinde ve doksanlarında olan bir çok hastamız var.'' şeklinde bir açıklamada bulundu.

Bert şimdi özellikle daha genç olan Avustralyalıları cilt kanserinin tehlikesi hakkında uyarıyor.

Cilt kanseri için para kaynağını büyütmek, farkındalığı sağlamak ve insanları güneşten uzak kalmak, güneş losyonu kullanmak ve şapka takmak gibi konularda uyarmak için Melanoma Enstitüsü ile ortak çalışmalar yürütüyor.

Doktor Menzies, Bert'in kendisinden genç insanlara göre çok daha iyi durumda olduğunu belirterek şu açıklamalarda bulundu: 

''Kara tümör için yeni ve etkili tedavi yöntemleri bulmak adına bir çok araştırma yaptık ve iyi sonuçlar elde ettik fakat daha önce Bert kadar yaşlı bir hastamız olmamıştı bu yüzden vücudunun tam olarak tedaviye nasıl tepki vereceğini bilmiyorduk.''

Bert yaşadığı bu deneyimin kendisine çok olumlu katkıları olduğunu Today Show'a anlattı.

''Ben kendime hep şunu söyledim. Oturup perişan olabilirsin ya da kalkıp elinden geldiğince mücadele edebilirsin. Tekrardan mümkün olduğunca hızlı savaşacağım.''

O zaman biz de 'Hayat enerjine sağlık!' diyelim. 😍

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

FACEBOOK YORUMLARI

Başlıklar

Show tv
Görüş Bildir