Aylar Sonra Ortaya Çıktı: Reza Zarrab New York’ta Bir Suşi Lokantasında Görüntülendi İddiası

 > 
247PAYLAŞIM

İran’a yönelik yaptırımların ihlal edilmesiyle ilgili ABD’de görülen davanında itirafçı olan 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasının kilit ismi Reza Zarrab'ın New York'un ünlü restaurantında görüntülendiği iddia edildi.

Hürriyet’ten Sinem Vural’ın haberine göre, New York’un Soho bölgesindeki ünlü suşi restoranı Nobu’da yanında bir kadınla yemek yiyen Sarraf, fotoğrafının çekildiğini fark edince rahatsız olup restorandan ayrıldı.

Geçen haftalarda çekilen fotoğrafta Zarrab olduğu iddia edilen kişi New York’un ünlü restoranlarından Nobu’da görülüyor.

İki kadınla, ünlü aktör Robert de Niro’nun sahibi olduğu Manhattan SOHO’daki suşi restoranına gelen Zarrab beyaz şarap içiyor, cep telefonuyla oynuyor.

Hürriyet'ten Razi Canikligil: ABD Savcılığı'nın fotoğrafına ilişkin bir yorum yapmayacağını söyledi

Savcılıkla anlaşmıştı

FBI’ın Eylül 2014’te İran yaptırımlarını delme şüphesiyle hakkında soruşturma başlattığı Reza Zarrab, 19 Mart 2016’da ailesiyle ABD’ye giriş yaparken tutuklanmıştı. New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesi’nde kendisine yönetilen altı suçlamayı reddeden Zarrab, daha sonra savcılıkla anlaşmıştı.

New York’ta bir cezaevinde özel bir bölümde tutuluyordu

Hakkındaki suçlamaları kabul eden Zarrab, diğer tutuklu sanık eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla aleyhine itirafçı tanıklık yapmıştı. Toplam 135 yıl gerektiren hapis cezası karşısında itirafçı tanıklık yaparak daha az bir ceza almayı hedefleyen Zarrab’ın New York’ta bir cezaevinde özel bir bölümde tutulduğu açıklanmıştı.

Ortaya çıkan görüntü sonrası sosyal medyadan tepkiler geldi...

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir