Ayasofya'nın 'Devrik' İmamı Yine Rahat Duramadı: 'Haram Vergilerinizden Hepinize Kaliteli Pamuk Aldım'

 > 
5.7bPAYLAŞIM

Ayasofya Camii’nin eski imamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, "Haram vergilerinizden hepinize kaliteli pamuk aldım" paylaşımı nedeniyle sosyal medyada gündem oldu. Boynukalın, gelen tepkiler üzerine Twitter hesabını kapattı.

Sosyal medya paylaşımları nedeniyle yoğun eleştirilere maruz kalıp Ayasofya baş imamlığı görevinden ayrılan Mehmet Boynukalın, yine tepki çeken paylaşımlara imza attı.

Twitter hesabından “Bu ülkede yaşayan herkes -ben dahil- az çok vergi veriyor, hepimizin bu vergilerde hakkı var ve bunun büyük bir kısmı da içki ve kumar dışındaki helal kaynaklardan geliyor. Biz de yaptığımız işin, üniversite hocalığının karşılığını helal olan kısımdan alıyoruz; elhamdülillah” mesajını paylaşan Boynukalın, kendisine gelen yorumlara “Helal haram nedir bilmeyen adi bir güruh kalkmış bana helali haramı öğretmeye kalkıyor” diye yanıt verdi.

"Alayınızın cehenneme kadar yolu var"

Boynukalın, paylaşımının devamında, “Devletimin üniversitesinde din dersi verip helal hatta farz olan bir iş yapıyor ve karşılığını helal olarak alıyorum. Sizin pisliğinize ihtiyacım yok. Alayınızın cehenneme kadar yolu var” sözlerini sarf etti.

Boynukalın, paylaşımlarına şöyle devam etti:

"Bu güruh helal haram nedir bilmiyor; paranın itibari bir şey olduğunu da anlamıyor. Önemli olan yaptığınız işin helal olmasıdır. Devletin kasasına bu paranın nereden geldiği sizi ilgilendirmez. Evet düzeltilmesi gerekir; ama o ayrı bir konudur."

"Hepinize kaliteli pamuk aldım"

"Merak etmeyin ey güruh, haram (!) ettiğiniz vergilerinizden bana düşen hisseden hepinize kaliteli pamuk aldım, artık helal edersiniz, ne yapayım."

Boynukalın, gelen tepkiler üzerine hesabını korumaya aldı. 👇

Kısa bir süre sonra da hesabın kapandığı görüldü 👇

Boynukalın'ın paylaşımlarına gelen tepkilerden bazıları ise şöyle 👇

Soylu'dan Alkol Yasağı Savunması: 'Vaka Sayısını 31 Binlere Getirdik, Demek ki Aldığımız Kararlar Doğru...' - onedio.com
Soylu'dan Alkol Yasağı Savunması: 'Vaka Sayısını 31 Binlere Getirdik, Demek ki Aldığımız Kararlar Doğru...' - onedio.com
'Tam Kapanmada En Kötü İhtimalle Türkiye'deyim' Diyen Erdoğan Sosyal Medyada Tepki Topladı - onedio.com
'Tam Kapanmada En Kötü İhtimalle Türkiye'deyim' Diyen Erdoğan Sosyal Medyada Tepki Topladı - onedio.com
Alkollü İçki Satan Markete Ceza Yazan Polis: 'Tebligat Yok Ama Haberlerde Söylendi' - onedio.com
Alkollü İçki Satan Markete Ceza Yazan Polis: 'Tebligat Yok Ama Haberlerde Söylendi' - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ermiyans

Valla kusura bakmayın adam haklı ohh çok iyi olmuş adamın üstüne giderseniz dua edin yine başka birşey dememiş daha edebi latifede yapardı ama anlamazsınız diye susmuş adamcağız ne haliniz varsa görün...

shadow123

Sen ve senin gibi din tüccarları 24 saat televizyonda ramazan programı sunuyor.. ne hikmetse 8 ayrı yerde dekan, yök üyesi, rektör gibi ek işler yapıyor yani helal para kazanıyor öylemi hadi lennnn tırrek..,,,helal ve haramı önce kendiniz öğrenin sahte müslümanlar.... asgari ücret ile geçinip ay sonunu getiremeyen, açlıktan intihar eden, çocuğuna harçlık veremeyen tüm insanların günahları boynunuza olsun... kanlarında boğulun pis herifler...

koyundedilerkoyduk

sjsjsjs

erdem-gulden

böyle 50 cm2 genişliğinde 4 metre derinliğinde bi çukur açıp bunu içine koyup eline o pamukları verip ondan sonra üstüne umumi tuvalet yapacaksın ama öyle 1TL, 2 TL filan değil açık arttırma usulüyle günde 100 kişilik kontenjan açıp en yüksek teklifleri veren vatansever bağışçı insanlar bunun üzerine üzerine zıçacak bu da böyle zıplaya zıplaya noluuur noluur zıçmayın diyerek super mario gibi zıplaya zıplaya pamuğu tıkmaya çalışacak ama nafile :) 10 günlük bir etkinlik olsun yeter zaten . Piyasa da muazzam yüksek bir piyasa olacaktır eminim millet bunun için servetini yığar oraya ekonomiye de can suyu olur ama o parayı seçimden sonra hazineye devretmek üzere bir protokol imzalanması şart yoksa durmaz o da yerinde. Bize böyle projelerle gelin yahu vallahi destekleriz .

cakil-pasteur

Umarım en kısa sürede senin götüne tıkarlar o pamuğu da memleket bir pislikten daha kurtulmuş olur!!!

Görüş Bildir