Görüş Bildir
Haberler
Avusturya'da Türk Gence IŞİD Bağlantısı Gerekçesiyle 8 Ay Hapis

Avusturya'da Türk Gence IŞİD Bağlantısı Gerekçesiyle 8 Ay Hapis

Ulaş
26.05.2015 - 20:09 Son Güncelleme: 27.05.2015 - 12:13
İçeriğin Devamı Aşağıda

15 yaşındaki Türk asıllı M.G., IŞİD ile bağlantısı olduğu ve Viyana'da bombalı saldırı hazırlığı yaptığı gerekçesiyle Avusturya'da sekiz ay hapis cezası aldı.

IŞİD ile bağlantısı olduğu ve Viyana’da bombalı saldırı planladığı iddiasıyla Ekim 2014’te Avusturya’da gözaltına alınan 15 yaşındaki Türk asıllı M.G., Salı günü çıkarıldığı mahkemece sekiz ay hapis cezasına mahkûm edildi.

Ailesiyle 2007’de Türkiye’den Avusturya’nın Sankt-Poelten kentine göçen M.G., geçen yıl Ekim ayında ‘cihatçı gruplarla bağlantısı olduğu ve El Kaide’ye ait internet sitelerinden patlayıcı yapımını araştırdığı’ iddiasıyla gözaltına alındı.

Hakkındaki iddianamede “Suriye’de cihat yapan gruplara katılmadan önce eylem hazırlığında olduğu ve IŞİD’e adam toplayan kişilerle görüştüğü” yazılan M.G.’nin, Viyana’daki Westbahnhof tren istasyonuna bombalı saldırı için malzeme satın almaya çalıştığı belirtildi.

Gencin avukatı savunmasında, 'müvekkilinin bomba yapma fikrini sadece kafasından geçirdiğini' söyledi. Mahkeme genci, “terörist bir örgüte üye olmak ve terör saldırısı planlamak' suçlarından cezalandırdı. Sekiz ay hapis cezası alan M.G., ayrıca hükmünün açıklanması geri bırakılan 16 ay ceza aldı.

Ekim 2014’te tutuklanan genç, şartlı tahliye hükümlerini ihlal ettiği için Ocak ayından bu yana gözaltındaydı. Gencin beş yıla kadar hapis cezası alması bekleniyordu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Windy Walkeer

O Türk'ün IŞİD ile bağlantısı olduğunu düşünmüyorum. Benim de deepweb'de takıldığım oldu fakat sırf sitedeki içerikleri gördüm diye suçlu mu olmam gerekiyor?

Ortadoğu kökenliysen her zaman için potansiyel bir teröristsin. Müslüman da olsan, Ateist de olsan, Hristiyan da olsan bunun kaçarı yok. Bu arada çocuk bir ... Devamını Gör

bootstrap will

Türkiye'de olsa, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı olurdu haber.