Avrasya Tüneli 'Adıyla' Kalacak

 > 
925PAYLAŞIM

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, boğazın iki yakasını deniz altından birleştiren Avrasya Tüneli projesiyle ilgili anketin iptal edildiğini belirterek, buranın adının "Avrasya Tüneli" olarak kalacağını söyledi.

Kanal 7'de yayınlanan Başkent Kulisi programına katılan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, boğazın iki yakasını denizin altından birleştiren proje hakkındaki isim tartışmalarına son noktayı koydu.

Bakanlığın açtığı isim anketinin iptal edildiğini söyleyen Arslan, projenin isminin "Avrasya Tüneli" olarak kalacağını duyurdu.

Tünel, 20 Aralık'ta yapılacak açılışla hizmete girecek.

Bakan Arslan dün yaptığı açıklamada da isim anketinin amacından saptırıldığını söylemişti

Atatürk İsmi Önde Gidiyordu | Ulaştırma Bakanı: 'Anket Amacından Saptı' - onedio.com
Atatürk İsmi Önde Gidiyordu | Ulaştırma Bakanı: 'Anket Amacından Saptı' - onedio.com

"Ücretsiz olmayacak"

Öte yandan Ahmet Arslan; "21 Aralık'tan geçerli olmak üzere biz resmi ücreti değil, bir ücret belirleyeceğiz. 31 Aralık'a kadar o ücretle geçilecek. 11 günde toplayacağımız parayı da sosyal sorumluluk projesini aktaracağız. Ücretsiz yapmayacağız" ifadesini kullandı. 

Tünelden geçiş ücreti bu ayın sonunda netlik kazanacağı öğrenildi.

Avrasya Tüneli, denizin 106 metre altına inşa edildi. Göztepe'den Kazlıçeşme'ye 15 kilometrelik bir güzergahı kapsıyor. İki yaka arasında 1-1,5 saatlik ulaşım süresini 15 dakikaya düşürecek. Otomobil ve minibüslerin kullanacağı tünel büyük araçlara yasak.

Düzenlenen anketin 'Atatürk' ismi önde giderken iptal edilmesine Twitter kullanıcılarından tepkiler geldi

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir