Görüş Bildir
Haberler
"Atatürk İçkiyi İlaç Olarak Görürdü"

"Atatürk İçkiyi İlaç Olarak Görürdü"

Batuhan
31.08.2014 - 15:49

"Atatürk İçkiyi İlaç Olarak Görürdü"

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, dün Fox TV'de katıldığı programda ilginç açıklamalarda bulundu. Başbuğ, “ Atatürk içkiyi zihnini dinlendiren bir ilaç olarak görüyor” dedi.

Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu “Çalar Saat” programında soruları yanıtlayan Başbuğ, şunları söyledi:

'Ben Atatürk'ü tamamen anladığımız kanaatimizde değilim. Bunun birinci sebebi eğitim sebebi. Bizim dönemimize gidin, hatırlayın. Eğitim sistemimiz ezber üzerine, bu doğru bir sistem değil. Olaylar arasındaki sebep sonuç ilişkisi öğretilmeli. Atatürk’ün biz insani boyutunu yeterli derece anlamıyoruz. Atatürk’e insanüstü bir durum vermek son derece yanlış. Atatürk yalnızlığı ve özgürlüğü tercih ediyor.

Atatürk’ün sekreteri Hasan Ziya Soyak hatıratında der ki, ‘Günde 10-15 kahve içerdi ve çok fazla sigara içerdi, 3 pakete yakın’ diyor. ‘Gündüz vakti hiç içki içmezdi. Geceleyin yemekle beraber içerdi, ama hiçbir zaman kontrolü kaybedecek kadar içmezdi. Az içerdi.’ Soyak bir gün Atatürk’e diyor ki, ‘Keşke şu içkiyi içmeseniz.’ Atatürk’ün cevabı çok ilginç: ‘Ya haklısın. Bunları ben de bilmez değilim. Ne yapayım ki içkimi içmeye mecburum. Kafam çok ama beni mustarip edecek kadar çok ve hızlı çalışıyor. Vakit vakit onu uyuşturup dinlendirme ihtiyacı duyuyorum.’ Atatürk içkiyi zihnini dinlendiren bir ilaç olarak görüyor. '

CNN TÜRK

Kaynak: http://www.cnnturk.com/haber/turkiye/...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Nero Aquila

yazık la yazık!!