Atatürk İçin 'Türk'e Benzemiyor' Diyen AK Parti Gençlik Kolları Başkanı'na Soruşturma

 > -
Abone ol

Mersin’de AK Parti Anamur Gençlik Kolları Başkanı Hasan Baki, Twitter hesabından Atatürk'ü hedef aldı. "Atatürk olmasaydı diye bir şey yok, keşke olmasaydı diye bir gerçek var. #Recep Tayyip Erdoğan yakında o gerçeğin mührü vurulacaktır" diyen Baki ayrıca "Kimse Türk, Atatürk demesin. Orijinali Yunan yani, net. Benzemiyor Türk'e" ifadeleriyle ağır ithamda bulundu. Bu sözlerinin ardından istifasını veren Baki hakkında savcılık tarafından soruşturma başlatıldı. 

Baki'nin sözleri sosyal medyanın da gündeminde...

Hasan Baki'nin skandal paylaşımları şu şekilde: 

  • – Atatürk olmasaydı diye bir şey yok, keşke olmasaydı diye bir gerçek var. #RecepTayyipErdoğan yakında o gerçeğin mührü vurulacaktır!

  • – Birinin babasının ve kendisinin doğum yeri Selanik ise Selaniklidir. Kimse Türk, Atatürk demesin. Orijinali Yunan yani, net. Benzemiyor Türk'e…

  • – Tarih yazılıyor. Aydınlık, Batı özentili devrim değil, İslam davası devrimidir bu.

AK Parti Anamur İlçe Başkanı: "İstifasını istedik, o da kabul etti"

Tepkiler üzerine açıklama yapan AK Parti Anamur İlçe Başkanı Feyzullah Yılmaz, paylaşımların AK Parti'yi bağlamadığını belirterek şu değerlendirmeyi yaptı: 

"Söz konusu paylaşımlar kendisini bağlar. Bu konuda kamuoyunun baskısı ve gelen tepkileri göz önüne alarak Genel Merkez, İl Başkanlığı ve İl Gençlik Kolları Başkanlığı ile bir değerlendirme yaptı. Bu doğrultuda istifasını istedik, o da kabul etti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuş bizim için vazgeçilmez bir değerdir."

Atatürk'e hakaretten soruşturma açıldı

Görevinden istifa ettiği açıklanan Baki hakkında CHP Tarsus İlçe Sekreteri Avukat Kadir Ünlü, 17 Şubat’ta Tarsus Cumhuriyet Savcılığı’na verdiği dilekçede, ’Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına açıkça hakaret’ ettiğini belirterek suç duyurusunda bulundu.

Avukat Ünlü, suç duyurusu dilekçesinde Baki’nin sosyal medya hesabından paylaşımlarının içeriği ve konusunun dikkate alındığında hakaret kastıyla hareket edildiğinin açık olduğu, söz konusu paylaşımın eleştiri değil, açık ve net bir şekilde hakaret ve aşağılama olduğunu iddia etti.

Anamur Cumhuriyet Başsavcısı Vedat Temel ise, Kadir Ünlü’nün yaptığı suç durusundan sonra ilgili kişi hakkında soruşturma açıldığını söyledi.

Hasan Baki'nin Atatürk'e yönelik sözleri sosyal alemde de tepkiyle karşılandı...

Hasan Baki'nin Atatürk'e yönelik sözleri sosyal alemde de tepkiyle karşılandı...
Hasan Baki'nin Atatürk'e yönelik sözleri sosyal alemde de tepkiyle karşılandı...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir