Atatürk Havalimanı'ndaki Salgın Hastanesinin İnşaatına Başlandı: 45 Günde Tamamlanması Bekleniyor

 > 
31PAYLAŞIM

Cumhurbaşkan Erdoğan'ın Bakanlar Kurulu toplantısından sonra duyurduğu hastane inşaatı, başladı. Hastanenin 45 gün içinde tamamlanarak faaliyete geçmesi planlanıyor.

İstanbul'da biri Atatürk Havalimanı, biri de Sancaktepe'de olmak üzere 1000 yataklı iki hastane inşa edilmesi planlanan 2 hastanenin Atatürk Havalimanı bölgesinde bulunan hastanesinin inşaatına başlandı.

İş makinaları ve kamyonlar arazide

DHA'nın aktardığına göre, Atatürk Havalimanı'nda bulunan Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'ne ait arazide çok sayıda iş makinesi ve kamyon hastanenin çalışmalarına başladı.

Hastane Atatürk Havalimanı'na mı yapılıyor?

Independent Tükçe'nin aktardığına göre, Avrupa Yakası'na yapılan hastane Atatürk Havalimanı'na değil, yanındaki Milli Emlak'a ait araziye yapılıyor.

Uydu görüntülerine bakıldığında hastanenin, havalimanına değil, hemen yanındaki boş araziye yapıldığı başlatıldığı görülüyor.

Ayrıca, Independent Türkçe'nin ulaştığı görüntülerde, iş makinaları, inşaatın başladığı arazide yoğun bir çalışma içinde.

İmamoğlu'da Milli Emlak arazisine dikkat çekmişti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'da katıldığı bir programda hastanenin Atatürk Havalimanı'na değil Milli Emlak arazisine yapıldığını söyledi:

"Atatürk Havalimanı'nda yapmadınız. Ne yaptınız? Tam havalimanının karşısında Bakırköy Spor Kulübü'ne ait, spor sahasının olduğu yerde ve Florya'nın konutlarıyla dip dibe bulunan 50 bin metrelik Milli Emlak'a ait yerde bugün inşaat başladı. Şu an hafriyat yapılıyor orada."

Erdoğan kabine toplantısı sonrası açıklamıştı👇

Erdoğan Kabine Toplantısı Sonrası Konuştu: "Parayla Maske Satışı Yasaktır" - onedio.com
Erdoğan Kabine Toplantısı Sonrası Konuştu: "Parayla Maske Satışı Yasaktır" - onedio.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, İstanbul'da biri Atatürk Havalimanı, biri de Sancaktepe'de olmak üzere 1000 yataklı iki hastane inşa edileceğini açıklamıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir