Erdoğan Kabine Toplantısı Sonrası Konuştu: "Parayla Maske Satışı Yasaktır"

 > 
117PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Parayla maske satışı yasaktır. Marketlerde verilen maskeler de ücretsizdir" dedi. Ayrıca Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe'de iki salgın hastanesinin yapılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası basın açıklaması gerçekleştirdi. "Gereken tedbirleri peyderpey alıyoruz" diyen Erdoğan, "Valiliklerimiz e-devlet ve PTT aracılığıyla talep eden tüm vatandaşlarımıza ücretsiz maske dağıtımına başladı, parayla maske satışı yasaktır. Marketlerde verilen maskeler de ücretsizdir" açıklamasında bulundu.

"Teşhis ve tedavi konusunda sıkıntımız yoktur"

Test sayısında 20 bin barajının geçildiğini söyleyen Erdoğan şöyle devam etti: 

"Test sayısında günlük 20 bini geçerek önemli bir eşiği daha aştık. Teşhis ve tedavi konusunda sıkıntımız yoktur.  Çalışan ve görevli olanlar dışındaki tümü vatandaşlarımızın evlerinde kalmalarını sağlayarak insan hareketliliğini asgari düzeye indirmekte kararlıyız.Hastanelerimizde teşhis ve tedavi konusunda herhangi bir sıkıntımız yoktur. Bu salgının üstesinden gelecek sadece imkana değil aynı zamanda morale ve kararlılığa da sahibiz."

"İstanbul'a iki salgın hastanesi"

Cumhurbaşkanı koronavirüs önlemleri kapsamında İstanbul'da iki hastanenin devreye gireceğini şu sözlerle aktardı:

"Atatürk Havalimanı alanında ve Sancaktepe'de bin hastanelik plan proje çalışması devam ediyor. Bunları 45 gün içerisinde bitireceğiz ve tamamıyla halkın hizmetine sunacağız."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir