Asyalıların Kendilerini Başka Bir İnsana Dönüştürmelerini Sağlayan Abartılı Makyaj Trendi

-

Asyalıların makyaja, bakıma olan ilgisi ve biraz da Batılı gibi görünme arzusu malum. Son dönemde bu durumu iyice abartarak plastik makyaja yönelen Asyalıların makyaj videolarını mutlaka görmüşsünüzdür. Peki bu makyajları nasıl yapıyorlar? Cevabı aşağıda.

Uzakdoğu'da makyajın artık başka birine dönüşme sanatı olduğunu bilmeyen yoktur.

Makyajın Gücü Bir Kenara Yetenekleriyle Farklı Bir İnsana Dönüşen 19 Kadının Öncesi ve Sonrası - onedio.com
Makyajın Gücü Bir Kenara Yetenekleriyle Farklı Bir İnsana Dönüşen 19 Kadının Öncesi ve Sonrası - onedio.com

Peki bize yüz nakli gibi gelen bu makyajları nasıl ve niye yapıyorlar?

Makyajı estetik operasyon gibi kullanıyorlar.

Makyaj zaten ideal güzelliğe ulaşmanın yolu. Renkli yanaklar, dudaklar, uzun ve kıvrık kirpikler ile güzellik vurgusu yapılıyor. Son yıllarda moda olan kontür ve aydınlatma uygulamaları da ışık-gölge oyunlarına imkan veriyor. İşte Asyalıların yaptığı da bu, ancak bir tık fazlası.

Irksal özellikleri kamufle etmek bu işin ilk adımı.

Genelde basık, geniş ve kalın derili burunlara sahip olan Asyalıların ilk hedefi yüksek köprülü, ince ve zarif bir burun. Bunun için plastik cerrahiden, olmazsa plastik makyajdan yardım alıyorlar.

Evet, videolarda gördüğünüz o burunlardan soyulan şey, genellikle sahne sanatlarında kullanılan plastik makyaj.

Böylece burnu yükseltip inceltmek mümkün oluyor ve kontürden daha etkili bir sonuç elde ediliyor.

Aynı yöntem çene ucunu sivrileştirmek için de kullanılıyor.

V şeklinde bir yüzün gençlik ve çekicilik simgesi olduğu kabul ediliyor. Çene ucunu hafifçe sivriltmek yüzü daha gergin gösteriyor. Dolgu uygulamaları yerine yine plastik makyaj kullanılabiliyor.

Yüzü inceltmenin bir diğer yolu da yüz bantları.

Şeffaf bantlarla gıdı bölgesi toparlanıyor ve yüze gergin ve ince bir görüntü veriliyor. Bu işlemin ameliyatı oldukça zor, o sebeple bantlar bu aralar çok gözde.

Gözleri büyük göstermek içinse uzun yıllardır bantlar kullanılıyor.

Bu ince şeffaf bantlar göz kapağı görüntüsü vererek gözleri daha açık ve büyük gösteriyor. Bu bantları sadece Asyalılar değil, göz kapağı düşüklüğü problemi olan Batılılar da tercih ediyor.

Sadece bant da değil tabii, göz kapağı varmış gibi bir gölgelendirme yapmak da önemli.

Asyalılar monolid (tek göz kapaklı) oldukları için Katlanma bölgesi oluşturmak adına hem gözün üstüne, hem de altına açık kahve bir far ile çizgi çekerek kontür uygulaması yapıyorlar.

Circle (yuvarlak) lensleri de unutmak olmaz.

Bu çapı büyük lensler de gözleri büyük göstermede etkili.

Cilt beyazlatmak da bir diğer takıntı.

Genellikle sarı alt tonlu bir cilde sahip olan Asyalılar (Çinliler, Taylandlılar, Filipinliler) bu konuda daha da takıntılı. Cildi kalıcı olarak beyazlatmak pek mümkün değil, bu yüzden açık renkli fondöten ve kremlere yöneliyorlar.

Gerisi bildiğiniz gibi; bol kapatıcı, bol rimel, takma kirpik, kontür, allık, ruj.

Kendilerini bu azimleri için tebrik ediyor, makyaj dünyasının yakın gelecekte daha nelere sahne olacağını merak etmeden duramıyoruz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gamze-ozcan15

Waow çok yaratıcı..Cidden sanat bence..Alkışlıyorum

ozlemh

yaşasın makyaj yapmayan kadınlar!

ginbilka

Bunlar tamamiyle kendi içlerindeki ve dışlarındakı ayrımlardan kaynaklı. Hemen açıklayayım. Beyaz ten takıntısının sebebi; eğer esmer tenliysen ataların işçı sınıfındandır ve hep güneşin altında kalmaktan tenleri bronzlaşır. Bu da senin atalarının yüksek mevkide olmadığını gösterir. Ama beyaz tenliysen ataların güneşe çıkmak zorunda olmayan, işlerini hizmetçilerine yaptıran kişilerdi demektir. Bu da sınıf ayrımcılığına girer. Asyalıların büyük göz takıntısı ise tamamiyle Batılı insanlara özenmeden kaynaklı. Insan kendinde olmayanı daha çok ister hesabı. Bantların sebebi ise kilodan daha çok cocuksu yüz hatlarını ortadan kaldırmak istediklerinden. Benim çenemde V şeklindedir ama ben pek hoşnut değilim bu durumdan. Asyalılar'ın bu çeneye neden bu kadar çok taktıklarını hala anlayabilmiş değilim.

ercy

Ders: Nitelikli Dolandırıcılık-Bölüm 1 Makyaj

mailer-daemon

gülmedim

Gizli Kullanıcı

Ben,geçen Asyalıların makyaj tarzını beğeniyorum demiştim de bunu görünce tövbe ettim.Bu nasıl bir şey ya?Yüzlerine bu kadar şey yapıyorlar ama sonunu düşünmüyorlar hiç,makyaj uzun vadede yüzü daha da mahveder.Ayrıca ünlülerinin aksine gerçekten güzel bir ırk değiller sanırım.Neyse,en iyisi Fransızlar yine.Dilleri yeter.

Görüş Bildir