Aşk Engel Tanımaz: Kayserili Esnaf, Brezilyalı Eşiyle Çeviri Programıyla Anlaşıyor

 > 
12PAYLAŞIM

Kayseri'de esnaf Mehmet Erdem, 2 yıl önce sosyal medyadan tanışarak evlendiği Brezilyalı Ana Maria Americo Da Silva ile çeviri programı üzerinden iletişim kuruyor. Eşiyle çiğ köfte dükkanı işleten Erdem, "Eşim Türkçe'nin bazı kelimelerini öğrendi. Telefonumuzdaki program aracılığıyla anlaşıyoruz. Portekizce ve Türkçe çeviri ile iletişim kuruyoruz" dedi.

Mehmet Erdem, 3 yıl önce Brezilya'nın Sao Paulo kentinde okul öncesi öğretmeni olan Ana Maria Americo Da Silva ile sosyal medyadan tanıştı. Bir süre internet üzerinden konuşan çift, ardından evlenmeye karar verdi.  Mehmet Erdem, 2 yıl önce kente gelen Brezilyalı kadın ile evlenerek hayatını birleştirdi. Brezilyalı kadın, evlendikten sonra eşinin çiğ köfte dükkanında çalışmaya başladı. Ancak çiftin en büyük sorunu ise birbirleri ile iletişim kurmada oldu. Çift bu sorunu ise telefonlarındaki çeviri programından destek alarak çözdü.

"Eşim Türkçe'nin bazı kelimelerini öğrendi"

Eşiyle iyi bir şekilde anlaşabildiğini kaydeden Erdem, "Eşim Türkçe'nin bazı kelimelerini öğrendi. Telefonumuzdaki program aracılığıyla anlaşıyoruz. Portekizce ve Türkçe çeviri ile iletişim kuruyoruz. Maria'ya çok ilgi var. Kayseri'de böyle bir şey olmadığı için müşteriler şaşırıyor. Maria'nın güler yüzlü olması insanlara iyi geliyor. Çevremizden olumlu tepkiler alıyoruz. Maria'nın Brezilya'da bir oğlu bir de kızı var, torunları var. Maria çok titiz ve çalışkan bir kadın" ifadelerini kullandı.

Ana Maria da Kayseri'de olduğu için çok mutlu olduğunu söyledi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir