Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bilimsel Gerçek! Selfie Çeken Erkeklerin, Psikopat Eğilimleri Daha Fazla

 > 
5.4bPAYLAŞIM

Özçekimlerini internete yükleyenlere dikkat edin.

Kaynak: http://elitedaily.com/news/world/men-tak...

Ohio Devlet Üniversitesi'nde yapılan yeni araştırmaya göre, sık sık selfie çeken erkeklerin ortalamadan daha fazla psikopat eğilimleri olduğu söyleniyor. İnternete yüklemeden önce düzenleyenler ise kendilerini öne çıkarmak isteyenlerden oluşuyor. Resimler ister düzenlenmiş olsun ister #NoFilter adı altında olsun, iki grupta ortalama bir erkekten daha fazla narsist.

Jesse Fox tarafından yönetilen takım, 18 ila 40 yaşlarındaki 800 erkekten, sosyal medya ve anti-sosyal davranışlar hakkında dijital anketi doldurmalarını istemiş. Sırada ki Ted Bundy ile çıkmamak için endişeye kapılmadan önce, bütün kişiliklerin normal davranışlar arasında olduğunu bir yere not edin.

Yüksek psikopat özellikleri, sizi tam anlamıyla soğuk kanlı bir seri katil yapmıyor. Fox'un vardığı sonuçtaki en ilginç şey, erkeklerin özellikle günümüz fotoğraf çekme takıntısı kültüründe daha çok kendilerini somutlaştırma gereği duyduklarıdır. Çünkü kendinden şüphe duyma, sürekli kusur arama gibi sorunlar, kişinin kendisine zarar verir ve vücut dismorfisine yol açar. Fox selfie yöntemlerinden daha iyi bir anlayış kazanmayı ve sosyal medyanın erkek davranışlarını değiştirmesini ümit ediyor.

Basında Fox: '' Kendini öne çıkarma isteği, kadınlarda depresyon ya da yeme bozuklukları gibi pek çok rahatsızlığı ortaya çıkarıyor. Gelişen yeni teknolojilerde ve sosyal ağların kullanımında, insanlar kendi dış görünüşleriyle ilgili daha çok endişeli. Bu erkeklerde daha çok probleme açabilir.'' dedi. Çektiğiniz her bir selfie karakterinizi biraz da olsa değiştiriyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
matrcomes

Selfie başlı başına psikolojik rahatsızlık ve/veya belirtisidir.. İsteyen araştırabilir.. Araştırmak istemeyen "bir insan neden kendi kendisinin fotoğrafın çeker? ve bunu x profiline yükler?" sorularına cevap vermesi yeterlidir.

hyt_germonatta

ne yani..yoksa...olamass...ayrlmaliyim...telefonum nerde...ben onun bildigi kizlardan degilim..beni eellerden sayma ;D

bora-kilic

Selfie başlı başına bir saçmalık. Erkeği kadını yok. İnstagram mesela, insanların fotoğraf paylaşması için kurulmuş bir sistem. Neyin fotoğrafını çekersiniz? Size güzel gelen şeylerin. Nonstop kendi fotoğrafını çeken narsist, kendiyle barışık olmayan, kendini toplumun bir parçası olarak hissetmeyerek fotoğrafını likelatarak kabul görmeye çalışanlara üzülüyorum, ilgi açlığı, ezilmişliğin ve kendini beğenmişliğin dışa vurumu. "Bak ne güzelim, beğen!" yok ya o kadar da güzel değilsin, özellikle psikolojik olarak.

anjelique

Her insanda az çok narsistlik eğilimi vardır. Hiç olmaması namümkündür ki insanoğlu kendini beğenmezse çatlar ölürmüş.

onedemiyoki

Bence bilim adamından ziyade ögrenci çalışması bu.

Görüş Bildir