Görüş Bildir

Arap Birliği, Hizbullah'ı Terör Örgütü İlan Etti

Haberler
> Arap Birliği, Hizbullah'ı Terör Örgütü İlan Etti

Arap Birliği’nde bugün Arap dışişleri bakanları seviyesinde Mısır'ın başkenti Kahire'de düzenlenen toplantıda, Lübnan'da faaliyetlerini sürdüren Hizbullah, terör örgütü ilan edildi.

Arap Birliği 145. Dışişleri bakanları toplantısında, Lübnan'daki Hizbullah’ı terör örgütü ilan ederek listesine aldı. Karara hangi ülkelerin çekince koyduğu veya itiraz ettiği konusunda henüz herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak Irak, Cezayir ve Lübnan'ın karara çekince koyduğu öğrenildi.

Bahreyn’in içişlerine karıştığı gerekçesiyle İran kınandı

Aynı toplantıda, Bahreyn’in içişlerine karıştığı, etnik ayrılığı körüklediği ve terör gruplarına silah ve maddi yardımda bulunduğu gerekçesiyle İran’ın da kınandığı belirtildi.

Arap Birliği'nin İçişleri Bakanları düzeyinde Tunus'ta 2 Mart Çarşamba günü gerçekleştirdiği toplantıda da birlik, tarihinde ilk kez Hizbullah'ı terör örgütü şeklinde nitelendirerek, 'Arap İçişleri Bakanları Kurulu, terörist Hizbullah örgütünü bazı Arap ülkelerinde toplumsal barışı ve güvenliği sarsan tehlikeli çalışmaları ve uygulamalarından dolayı kınıyor' ifadelerinin yer aldığı bir açıklama yayımlamıştı.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
31
30
21
8
6
4
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
görüncek adam

Demek ki Hizbullah Suriye'de iyi koyuyor.Neyse bizim arap sevicileri sevindirmiş haberdir.

morphine1903

hizbullah arap değil sanki.

Emir Hasan Ülker

Amk araplarına bak la kendileri Suriye'nin iç meselelerine karışırken sıkıntı yok, Bahreyn'e gelince kınama var.İnşallah Hizbullah hepsine tek tek gömer :))

Emir Hasan Ülker

Bunu demekten önce ülkelerinden Suriye'ye silah, adam yollayan arap ülkelerine söyleyecektin bunu.Ne olacaktı Esad'da "He tamam o zaman bb" diyip ülkeyi terk... Devamını Gör

Aşırışüpheci

İsrail'e karşı olan ve Filistin için savaşan tek kurumuda terör örgütü ilan etmişler. Zaten bu beyinsizlerden ancak öyle bir karar beklenir.