Görüş Bildir
Haberler
Arap Birliği, Hizbullah'ı Terör Örgütü İlan Etti

Arap Birliği, Hizbullah'ı Terör Örgütü İlan Etti

Onedio Medya
11.03.2016 - 20:44

Arap Birliği’nde bugün Arap dışişleri bakanları seviyesinde Mısır'ın başkenti Kahire'de düzenlenen toplantıda, Lübnan'da faaliyetlerini sürdüren Hizbullah, terör örgütü ilan edildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Arap Birliği 145. Dışişleri bakanları toplantısında, Lübnan'daki Hizbullah’ı terör örgütü ilan ederek listesine aldı. Karara hangi ülkelerin çekince koyduğu veya itiraz ettiği konusunda henüz herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak Irak, Cezayir ve Lübnan'ın karara çekince koyduğu öğrenildi.

Bahreyn’in içişlerine karıştığı gerekçesiyle İran kınandı

Aynı toplantıda, Bahreyn’in içişlerine karıştığı, etnik ayrılığı körüklediği ve terör gruplarına silah ve maddi yardımda bulunduğu gerekçesiyle İran’ın da kınandığı belirtildi.

Arap Birliği'nin İçişleri Bakanları düzeyinde Tunus'ta 2 Mart Çarşamba günü gerçekleştirdiği toplantıda da birlik, tarihinde ilk kez Hizbullah'ı terör örgütü şeklinde nitelendirerek, 'Arap İçişleri Bakanları Kurulu, terörist Hizbullah örgütünü bazı Arap ülkelerinde toplumsal barışı ve güvenliği sarsan tehlikeli çalışmaları ve uygulamalarından dolayı kınıyor' ifadelerinin yer aldığı bir açıklama yayımlamıştı.

AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
31
30
21
8
6
4
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
görüncek adam

Demek ki Hizbullah Suriye'de iyi koyuyor.Neyse bizim arap sevicileri sevindirmiş haberdir.

morphine1903

hizbullah arap değil sanki.

Aşırışüpheci

İsrail'e karşı olan ve Filistin için savaşan tek kurumuda terör örgütü ilan etmişler. Zaten bu beyinsizlerden ancak öyle bir karar beklenir.

Furkan saygılı

Arap birliginde taguti sistemlerini de ALLAH kahretsin.