Görüş Bildir
Haberler
AÖL 3. Dönem Sınav Tarihleri Belli Oldu! AÖL Sınavları Online Mı Olacak?

AÖL 3. Dönem Sınav Tarihleri Belli Oldu! AÖL Sınavları Online Mı Olacak?

MEB’in Açık Öğretim Lise (AÖL) programıyla birlikte binlerce vatandaş lise diplomasına kavuşuyor. Örgün eğitimine devam edemeyenler, AÖL ile birlikte eğitim hayatlarına devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı, il müdürlüklülerine gönderdiği yazıyla AÖL 3. dönem sınav tarihlerini duyurdu. Peki, AÖL sınavları ne zaman yapılacak? AÖL sınavları online mı olacak? İşte tüm detaylar…

İçeriğin Devamı Aşağıda

AÖL 3. Dönem Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

AÖL 3. Dönem Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

Açık Öğretim Lisesi 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı 3. dönem sınavlarının 3-7 Temmuz 2021 tarihlerinde yapılacağı belirtildi.

Sınavlar 03 Temmuz 2021 tarihi saat 09.30′ dan 07 Temmuz 2021 tarihi saat 23.59′a kadar yapılacak.

AÖL Sınavları Online Mı Olacak?

AÖL Sınavları Online Mı Olacak?
  • Öğrenciler, kendilerine atanan derslerden oluşan testleri sınav takviminde belirtilen tarihler arasında online sınav sistemine girerek tamamlayacaklardır.

  • Öğrenciler, aynı eğitim öğretim yılı ve dönemi için yapılacak sınavlardan yalnızca birine katılabileceklerdir.

  • Öğrenciler, T.C. kimlik numara ve şifreleri ile AÖK Bilgi Yönetim Sistemine online sınav kapasitesinde giriş yaparak online sınav uygulamasına katılacaklardır. Sınav başvurusu olmayan ve tüm derslerinden sınavını tamamlayan öğrenciler sınav süresinin sonuna kadar AÖK Bilgi Yönetim Sistemine giremeyeceklerdir.

  • Online sınav uygulaması, çoktan seçmeli 4 (dört) seçenekli ve her bir ders için ayrı olmak üzere 20 sorudan oluşacak testler hâlinde gerçekleştirilecektir. Sınavda her bir dersin testi için 25 dakika süre uygulanacaktır.

  • Seçilen derse ait sınav, “Sınava Başla” butonu ile başlatıldıktan sonra, soru sayfasında “Kaydet ve İlerle” butonu ve kalan süreyi gösteren sayaç olacak, son soruda ise “Kaydet ve İlerle” butonu yerine ‘Sınavı Bitir' butonu olacaktır.

  • Öğrenciler, cevap verdikleri soruya geri dönüş yapamayacaklardır.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın