Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Antarktika'da Bulunan Piramitlerle Alakalı Okudukça Şaşıracağınız İlginç Gizemler

1.3bPAYLAŞIM

Son zamanlarda Antarktika'da birbiri ardına keşfedilen piramit biçimli yapılar internette çok konuşuldu sevgili dostlar. Biz de ufak bir araştırmayla konunun iç yüzünü sizler için derledik:

Amerikalı ve Avrupalı bilim insanlarından oluşan bir ekip, Antarktika'da piramit biçiminde üç gizemli yapıyla karşılaştı.

Yapılardan iki tanesine deniz kıyısının 16 kilometre uzağında, üçüncüsüne ise denize çok yakın bir noktada rastlandı. Piramitlerin doğal bir oluşum mu, yoksa insan eliyle inşa edilmiş yapılar mı olduğu bilim insanları tarafından uzun süre araştırıldı.

Piramitler, bazı insanlar tarafından kıtanın eskiden bir medeniyetin barınabileceği kadar sıcak olduğu ve bu yapıların insanlar tarafından inşa edildiği şeklinde yorumlandı.

Antarktika'da çalışmaların yürütüldüğü son yıllarda bilim insanları konu hakkında sessiz kalmayı tercih etti. Çünkü bu yapıların insan eliyle inşa edildiğinin keşfedilmesi, insanlık tarihine dair bildiğimiz her şeyi unutturacak ve tarihin yeniden yazılmasına sebep olacak büyüklükte bir güce sahipti

Üstelik Antarktika'da yapılan keşifler yalnızca bununla sınırlı değil.

2009 yılında bölgede çalışan iklim bilimciler, kıtada polen partüküllerine rastladılar ve bunu, Antarktika'da bir zamanlar palmiye ağaçlarının yetiştiğine ve yaz sıcaklıklarının 21 dereceye ulaştığına dair bir kanıt olarak nitelendirdiler.

2012 yılında ise Nevada Araştırma Enstitüsü'nden bilim insanları, kıtanın güneyinde bulunan Vida Gölü'nden 32 farklı bakteri türüne ait örnekler elde etti.

Elde edilen tüm bu veriler bir araya getirildiği zaman, Antarktika'nın bir zamanlar insan yaşamına olanak tanıyacak ölçüde sıcak olmuş olabileceği düşünülüyor. Ve yapılan keşifler yalnızca cevap değil, yeni sorular da üretiyor: Acaba buzulların altında hâlâ keşfedilmeyi bekleyen başka yapılar da var mı?

Eski Mısır bilimcileri, Büyük Gize Sfenksi'nin tahmin edilenden çok daha eski olabileceğini düşünüyorlardı.

Bilim insanları, dünyanın en büyük yekpare taş heykeli olan 73.5 metre uzunluğundaki, 6 metre genişliğindeki ve 20 metre yüksekliğindeki Sfenks heykelinin üzerinde yürüttükleri çalışmada su erozyonu izlerine restladılar ve elde edilen bu bulgu, dünyadaki iklim değişikliklerinin tahmin edilenden daha keskin biçimde gerçekleşmiş olabileceğini göstererek Antarktika'da bulunan piramitlerin gizemini güçlendirdi.

Almanya'nın Potsdam kentinde bulunan, Alman Jeoloji Araştırmaları Merkezi'nden Dr. Mitch Darcy ise yapılan son analizlerle ilgili şunları söyledi:

"Araştırmanın konusu olan piramit biçimli yapılar, Ellsworth Dağları'nda bulunuyor ve bu sıradağların uzunluğu 400 kilometre kadar. Bu sebeple yalnızca kayaların oluşturduğu dağ zirveleri olmaları muhtemel ve düzgün bir piramit biçiminde olmaları tamamen rastlantı." 

Sonuç olarak neye inanmayı seçeceğiniz, olay tamamen aydınlatılana dek size kalmış...

Evet, bu şekillerin yalnızca piramit biçimli dağ zirveleri olmaları muhtemel. Ancak kıtada rastlanan ve yukarıda sözünü ettiğimiz diğer keşifler akıllarda soru işaretleri bırakmayı sürdürüyor...

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ahmet-yahyabeyoglu

Çin uygur bölgesindeki Türk piramitlerini lütfen bir araştırın .

corpse-bride

geçen belgesel ızlıyorum antartıkada son 20 -30 yılda arastırma yapan ulke sayısı 30 cıvarına yukselmıs kore japonya cın gıbı ulkelerde var bayraklarını dıkmısler .....dunyanın yasadıgı ılıman, bol yagıslı, buyuk kısmının ormanlarla kaplı oldugu donemler mevcut pıramıtlere gelınce ılk kez duyuyorum ama neden olmasın kı dedıgım ılıman donemde ınsan yasamına daır ız yok ama belkı vardı sadece o ızlerı bulmadık not: bu donemlerde bılgılerın gızlenmesı gelenegı mı basladı nedır sankı sureklı bırseyler saklanıyormus gıbı me gelıyor

Gizli Kullanıcı

İnsan eliylemi yapılıp yapılmadığını öğrenmek günümüz şartlarında okadar zor olmasa gerek.

bagatur-kabasakal

Antik Yunan mitolojisinde bahsedilen, Kuzey Rüzgarlarının ötesindeki Hyperborea'da yaşadığı var sayılan über gelişmiş topluluğun eseri belki de?

narobb

Atlantis ve Kayıp Kıta Mu aklıma geldi nedense?

Görüş Bildir