Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Anoreksiya Hastalığını Yenerek Ünlü Bir Fitness Modeli Haline Gelen Kadınla Tanışın

-

Çoğunlukla photoshop uygulanmış kaslı, zayıf ve mükemmel insan fotoğraflarına ve bu vücudun nasıl elde edilebileceği ile ilgili bilgilere sürekli olarak maruz kaldığımız günümüzde, görüntümüzle barışık olmak bir hayli zorlaşabiliyor. Ancak, bazı insanlar bu durumu diğerlerinden daha takıntılı olarak yaşıyor. Bunlardan biri olan Aroosha Nekonam'la tanışın.

Kaynak: http://distractify.com/news/2016/04/05/a...

Eskiden bir anoreksiya hastası olan Nekonam, bugün Instagram'da binlerce takipçisi olan bir fitness modeli.

Anoreksiya Nervoza, genellikle genç kadınlarda görülen, kendini aç bırakmak, yeterince uyumamak ve buna rağmen hayatını aktif olarak devam ettirmekle karakterize psikolojik bir bozukluk.

Aroosha, daha gençken öz güven ve öz saygısının düşük olduğunu, bu yüzden spor yapmaya ve yağlı yiyeceklerden uzaklaşmaya başladığını söylüyor. Durum, tüm yiyeceklerden uzaklaşmaya başlamasıyla hastalığa dönüşmüş.

"Daha önce hiç böyle hissetmemiştim ama o dönemde, kendimden nefret ediyordum. Kendimi aç bırakmak, her şeyin çözümü gibi geliyordu; çünkü benim gözümde başarılı olduğum tek konu buydu."

Annesi, kendini aç bırakmasının bir sonucu olarak saçları dökülmeye başlayan Nekoman'ı psikiyatriste götürmeye karar vermiş.

Genç kız, haftalar boyunca bir sorunu olduğunu kabul etmeyi reddetmiş. Doktoru, sağlıklı bir yaşam tarzına adapte olmadığı takdirde, tekerlekli sandalyeye ihtiyaç duyacak kadar güçsüz düşebileceğini dile getirdiğinde ise kendine gelmiş.

Nekoman, doktorunun önerilerini izleyerek, sağlıklı yaşamaya karar vermiş.

"İyileşmek istediğimden emin olduğumda, kendime yapmış olduklarımdan dolayı şok içindeydim. Kilomun yavaş yavaş artması için psikiyatristim ve diyetisyenimle birlite çalıştım ve bedenim güçlendikçe zihnim de güçlendi."

Sağlıklı olma hedefini ise, kaslı olma tutkusu izlemiş.

Nekoman, şu anda yarışmalara katılan bir vücut geliştirici ve Instagram'da paylaştığı egzersiz videoları ve sağlıklı yemek tarifleri ile takipçilerinin beğenisini topluyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yol-arkadasim

çok güzel enstrumental dinleyin...

demokratikus

Kas neden olmayacak arkadaşlar? Kaslar sadece erkeklere özgü bir şey değil. Tamam, testosteron sayesinde normal koşullarda kas kütlemiz kadınlarınkine oranla daha fazla oluyor fakat ekstra uğraş ile bunu arttırmak mümkün. Yani bu upload kadınlara da bahşedilmiş. Sadece estetik olarak düşünmeyin şu kasları. İşe anatomik-fizyolojik-psikolojik açıdan bakmaya çalışın. Kasın fazlası doğal olduğu sürece ve kaslara besin sağlandığı sürece zararlı değil; tersine yararlıdır. Ki estetik açıdan bakarsak da bana göre anoreksi dönemindeki atrofik kaslarından ziyade bu halindeki hipertrofik kasları çok daha estetik. Ha bir de size ne arkadaşım kadının kasından kıçından. Öyle ağır ağır konuşmanın lüzumu yok. Çocuklar görecek diyenler olmuş, görsünler. Cips, kola, sandwich, hamburger yiyip şişeceklerine böyle bir vücuda sahip olmayı hayal etsinler. Sanki kendi popoları yok, sanki o çocuk hiç popo görmeyecek. Te allam ya!

demokratikus

Bir açıdan daha bakmanızı önereyim: Anoreksiya Nervoza vakalarının çoğu tedavi edilmediği takdirde genç yaşlarda hayatını kaybetmektedir. Aynı zamanda AN hastaları çoğunlukla hasta olduğunu kabul etmemekte ve tedavileri reddedip sonuca ulaştırmayı zorlaştırmaktadır(Ruh Hastalıkları Hastanesi'nde çalışıyorum, gerek teorik gerekse sahada birçok AN hastası ile karşılaştım. Uydurma değil.). Buradaki arkadaşımız ise yenilmesi oldukça güç olan AN hastalığını yenip vücuduna yağ kütlesi değil kas kütlesi kazandırmıştır. Sizin psikolojik bozukluk olmadan kzanmaya çalıştığınız o hacmi arkadaşımız AN hastası olmasına rağmen kazanmıştır. Umarım bu tempoyla devam edip kendine tekrardan yazık etmez arkadaşımız.

oknyntmli

vur demişler öldürmüş. Hala çirkin

atilla-turk

şişma kızlar eksilemeyin artık yeter :)

ecegece1

Ya harbi normal bi sporcu olsa bu kadar ünlü olmazdı.Hastalığı yendi bu bir başarı hikayesi tamam da bunun bi prim malzemesi olması yanlış Peki biz onun götünü görmek zorunda mıyız? Bakma diyeceksiniz.. Tamam da Şimdi bu insanlar bizlere rol model olarak gösteriliyor o şekilde empoze ediliyor. Ne güzel hastalığını yenmiş. Ama ne bileyim.. Mesela o son resim.Bu resimleri çocuklar da görüyor..

g6khanipek

Olay ünlü olmak değil, benzer durumdaki insanlara güç vermek. Çook yanlış anlamışsın. Aynı göt benim gözüme de geliyor da 2 sn durup bakmadım yani.

hakki-karahan

rol model olarak mı algıladın sen şimdi bunu? Anoreksiya hastalığına mı yakalandın da? Çıplaklıktan bu kadar niye ürküyorsunuz arkadaş? küçük çocuk görse ne olur ki hem?

ecegece1

Yahu tamam yanlış anlamış olabilirim diğer arkadaşlar da haklı ama sen kim oluyorsun da benimle böyle konuşuyorsun lan? Arkadaşım güzel göt istesem gider gayette yaparım sporumu İsteyen yapar ya da Allah vergisi.Başarıysa başarı ben sadece artık bu başarı hikayelerinden sıkıldım İster okurum ister okumam yorumum seni neden geriyor amk Aynen şebek gibi bakarım öyle sanane bundan yahu :D Yırtık dondan fırlar gibi sırf yorum yapayım diye gelip yazma ben sadece göt görmekten sıkıldım böyle başarı hikayelerinden sıkıldım Eleştiririm de ama senin tutupta bana hakaret etme hakkın yok diğer arkadaşlar gibi insancıl bi şekilde konuş ve defol git insanlar senden bunu istiyor anladın? Hayırlı akşamlar.

ecegece1

kusura bakma :D

Görüş Bildir