Annesini Kaybeden Fazıl Say'dan Anlamlı Paylaşım: Lütfen Bunu Yapmayın

9.2bPAYLAŞIM

Dünyaca ünlü müzisyen Fazıl Say geçtiğimiz günlerde annesi yazar Ayşe Gürgün Say'ı son yolculuğuna uğurladı. Birçok ünlü kişinin de katıldığı cenaze töreninde Say, dostlarının taziyelerini kabul etti. Ancak annesini toprağa veren sanatçı sosyal medyada cenaze namazı kıldığı için linç edildi.

Bodrum'da yaşayan Ayşe Gürgün Say 21 Haziran'da hastaneye kaldırılmasına rağmen kurtarılamamıştı.

Yazar Ayşe Gürgün Say geçtiğimiz günlerde toprağa verildi.

Sosyal medyadaki bazı kendini bilmezler Fazıl Say'ı "Hani ateisttin, nasıl namaz kılarsın?" diyerek hedef gösterdi.

Bunun üzerine Sabah Gazetesi yazarı Salih Tuna Fazıl Say'a destek oldu.

Ünlü sanatçı sessizliğini Instagram'da yaptığı bir paylaşımla bozdu;

Lütfen bunu yapmayın!

"Bunların hiç birini yazmak istemezdim.
Annemin cenaze töreninden sonra sosyal medyada çıkan tartışma ve yorumlar, sonsuz mertebede inciticidir, kin ve nefret doludur, annesini kaybeden bir insanın kalbini kırmak amaçlıdır, insani olan her şey bu yazılanlarda unutulmuş, terkedilmiştir,
tüm bu yazılanlar en doğru şekilde yapılmış bir cenaze namazını kılan beni hedefe koyan, benim inancımı sorgulayan, utanç verici bir ilkelliği, cüreti ve cahilliği temsil etmektedir, bu tartışmalar hiç bir yere varamaz.

Tek ricam, bu yazılanların kaldırılması ve bir daha böyle bir şeyin yaşanmamasıdır. Bunu lütfen yapmayın.

İnsanların inançlarını sorgulamak, tehtitler yağdırmak, küfürler etmek, kimsenin haddi değildir. 

Biz annemin cenazesini en sade ve en doğru şekilde yaptık, cenaze namazını en güzel şekilde kıldık, annemle vedalaştım, o gün ailemizi yalnız bırakmayan tüm dostlarıma müteşekkirim.Taziye yollayan herkese, onbinlerce insana şükran borçluyum, .
Bakın; devletin tüm kademelerinden taziye mesajları gelmiştir, ülkemizi yöneten devlet adamları, tüm samimiyetleri ile beni bizzat aramışlardır, iktidar ve muhalefet, Cumhurbaşkanımız, tüm liderler, bakan ve milletvekilleri, hepsi aramış taziyelerini iletmiştir, sonsuz teşekkür ediyorum.

Dostlar,

Bu tartışmalar olmasın, çocukça bu, içindeki sevgi ve iyiliği tüketip kin ve nefret kusanlar, lütfen insan olduğunuzu hatırlayın, hepimizin insan olduğunu hatırlayın, lütfen yazdıklarınızı kaldırın, bu yapılanın kimseye bir faydası yoktur.Lütfen...

Hayatım boyunca çok fazla mücadele verdim, Fethullahçıların engellemeleri, Adnan hocacıların açtığı anlamsız davalar, ( sonrasında beni inançsızlıkla suçlayanların kadın tüccarı çıktığını ve hapise atıldığını duyduk)
Ve;
Geçtiğimiz yıllarda, elimden alınan festivallerim, kültür bakanlığındaki haksız sansür, kınama ve -kurumları suistimal eden-yaptırımlar. 
Tüm bu yıllarda
Kendimi ve sanatımı savunmak istedim...
Kim ne kazandı bunlardan dostlar?

Şimdi de annemin cenazesi. Yapmayın. Rica ediyorum, bunu yapmayın...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Ne yapsaydı yani annesinin cenazesine namaz kılınacak diye gitmese miydi ? Aptallara bak.

57alay

fazıl say niye namazda ya da oruç tutmayanın bayram namazı ne alaka.. veya örtülü kadınların atatürkle ne işi olabilir, arabistana gibi bıktırıcı kelimeleri yapmayın bence de..

annunak-hprixx

Allahın insanlara soracagı soruları sormayın , siz sadece aç mısın , tok musun , bir şeye ihtiyacın var mı , yarana nasıl merhem oluruz gibi insanın ınsana soracagı sorular sorun ki , içinizde hala 10 gram insanlık kalmışmı görelim..Adamın annesi vefat etmiş , başın sağolsun diyecegine hani ateisttin ! Sana ne ? Ya bunlar henüz anne acısı yaşamamış ya da ağaç kovuğundan çıkmışlar..(Yumurtadan da çıkmış olabilirler.) Şİmdi gelde Neyzen Tevfik'i anma..Neyzen abimden o saçma yorumları yapanlara ; Ben Sana Ben sana bok demem, Boklar duyar ar eder. Bir zerren düşse boka, Onu da mundar eder. Tanrı senin hamurunu Necasetle yoğurmuş, Anan seni s.ç.r iken Yanlışlıkla doğurmuş.

coldhearted

İnandığını, inanmadığını koy kenara. Kimin ne haddine karşısındakinin inancını sorgulamak? Yahu sen kimsin birader karşında ki insanın inancını sorgulama lüksünü kendinde buluyosun? Yaptığın saygısızlığı sadece insana değil, Allah'a da yaptığının farkına varman için kaç ton dinamit patlatmak lazım kafanın içinde? Bu nasıl bir çürümüşlük, aptallık, iğrençliktir lan. Size insan diyenin ...

gryshn

lan hayatta hiçbir vasfı olmayan insanlar fazıl saya nasıl laf edebiliyor aklım almıyor

Görüş Bildir