Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Anneliğine İnternet Üzerinden Dil Uzatan Herkese Haddini Bildiren Julia Stiles!

6PAYLAŞIM

İnterneti ele geçirmiş ukala anneleri hepimiz biliyoruz. Herkesin fotoğrafının altına nasıl çocuk büyütüleceğini yazan tipleri hani. Bunlardan birkaç bini Julia Stiles'a gelince yaşananları BuzzFeed'den derledik.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/morganshanahan/...

Ebeveynlerin başka ebeveynlere internet üzerinden ebeveynlik öğretmeye çalışması oldukça aşina olduğumuz bir manzara. 🙄

Pusette çocuğunun fotoğrafını atmış olan her ebeveyn bunu tatmıştır.

Julia Stiles ise anne olalı 5 hafta oldu ve anında yabancılardan annelik tavsiyeleri almaya başladı. 😒

Hemen Julia'nın attığı fotoğrafı 'her şeyi bilen anne tiplemesi' gözüyle inceleyelim.

Bebeğin ayakları taşıyıcının içine konulmuş. Bu tarz annelere göre bu durum korkunç. Peki bebeciğin ayakları sarkıyor olsaydı ne olurdu dersiniz? Bu sefer de bu taşıyıcıların nasıl kalça çıkığı yaptığı hakkında 2654684 yorum olurdu. 🤷

Mesela...

"Ben 'C' harfi şeklinde olması gereken doğru omurga pozisyonunu göremiyorum o kadar."

Stiles Columbia Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Kullanma talimatlarını okumayı bildiğini tahmin ediyoruz.

"Harika! Lütfen bebeğin bacaklarını doğru pozisyona sok ve dışarı çıkar."

Bu tarz ukalalıklarla karşılaşan ilk ünlü Stiles değil. Blake Lively, Ryan'ın kucağında ilk kızlarının fotoğrafını attığında yemedikleri laf kalmamıştı.

Ryan'ın bu konuda yorumu ise "Ben ilk defa baba oluyorum. Bu yaptığım ilk hata değildi ve son hata da olmayacak." oldu.

Stiles'ın biraz daha punk bir mesajı vardı bu insanlara.

"Evet, ebeveynler her zaman güvenlik talimatlarını okurlar. Ayrıca Instagramcılar: 5 haftalık bir bebek hakkında rahatsız edici yorumlar yapacağınıza gidin bir Clash albümü açın ve oturma odanızda ona dans edin. İnanın çok daha eğlenceli."

Yani sayın ebeveynler, elalemin çocuğundan ve çocuk bakma yöntemlerinden size ne? 😅

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
enk-capital

Yani doğumdan çocuk büyüyene kadar hatta doğumdan öncesine kadar her anını paylaşırsan eleştiri de yaparlar akıl da verirler. Ebeveynliğine müdahale edilmesin istiyosan bunu internet ortamında tehşir etmezsin.

Gizli Kullanıcı

kardeşim şu mantıktan gerçekten haz etmiyorum bu yüzden yazmak istedim.Teşhir etmek de nedir ya?İnsanlar sosyal medyayı kendi KİŞİSEL alanı olarak kullanıyor zaten amacı da bu.Çocuğunu gösteriyor olması onun kendi alanıdır başkasına eleştiri yorum hakkı vermez.Her konuda böyledir bu! Ona bakarsan sosyal medya da paylaşmasa bile evine giren çıkan komşu bile akıl veriyor-eleştiriyor.Bu saygısızlıktır.Her nerede ve ne konuda olursa olsun,müdahale etme-eleştirme-kötü fikirde bulunma konusu doğru bulmuyorum ben.Eğer beni ilgilendirmeyen bir konuysa içinde bana ya da haklarıma bir saygısızlık yoksa o vakit konuşma-eleştirme hakkım da yoktur.Böyle düşünüyorum.

leydiburj

ryan reynolds daha çok had bildirmiş gibi ama neyse:D

bayan-sinir

Kimse kimsenin anneliğini ya da babalığını sorgulayamaz,ona müdahale edemez. Bu anne ve babanın kendi bileceği bir iştir.

klinikpsikolog

nerede tam olarak had bildirmiş acaba?

yori

her seyi paylasma merakini anlamiyorum hiç

Görüş Bildir