Anne ile Kız Uğradıkları Şiddet Sonrası Sosyal Medyadan Yardım İstedi: 'Sesimizi Ölmeden Duyun!'

 > 
216PAYLAŞIM

Ankara'da yaşayan Meryem Can ve kızı Kamer Can geçtiğimiz akşam şiddete maruz kaldı. Kamer Can, Twitter hesabından çağrıda bulunarak 'Sesimizi ölmeden duyun' dedi. 

Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre, Şükrü Can isimli şahıs tarafından feci şekilde darp edilen anne ile kız hastaneye giderek tedavi oldu ve rapor aldı.

Anne Meryem Can, polise verdiği ifadede, oğlu Şükrü Can’ın sürekli kendilerine şiddet uyguladığını ve ölümle tehdit ettiğini belirterek, “Bizi öldürecek, sürekli şiddet uygulayıp ölümle tehdit ediyor. Baş edemiyoruz, onu tutuklayın, dışarda kaldığı sürece hayatı tehlikemiz var. Bizi öldürmeden önlem alın” dedi.

Kamer Can da sürekli ağabeyinin şiddetine maruz kaldıklarını belirterek devletin kendilerine sahip çıkmasını istedi.

Kamer Can sosyal medyada hesabından yetkililere seslendi:

"Hastaneden rapor alıp karakola gittik, abimin daha önce de sabıkasının olmasına rağmen sadece uzaklaştırma kararı alındı. Can güvenliğimiz yok ve bizi ölümle tehdit ediyor. Sesimizi ölmeden duyun."

Gözaltına alınan Şükrü Can’ın sabıkası bulunduğu belirlendi.

Fotoğraf: Arşiv

Polisteki ifadesinin ardından Şükrü Can, savcılıkça hakkında uzaklaştırma kararı verilerek serbest bırakıldı. Can’ın serbest bırakılması sonrası anne ile kız “bizi koruyun” diyerek feryat etti. Sosyal medyada Can’ın serbest kalmasına büyük tepki gelirken, anne ve kıza sahip çıkılması istendi.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir