Görüş Bildir
Haberler
Anket Yapıldı: Yurt Dışında Çalışması En Zor Ülkeler Hangileri?

Anket Yapıldı: Yurt Dışında Çalışması En Zor Ülkeler Hangileri?

Emre Ordu
14.07.2022 - 14:25 Son Güncelleme: 14.07.2022 - 14:26

Almanya merkezli bir araştırma kurumunun yaptığı anket çalışmasına göre, Kuveyt ve Yeni Zelanda çalışması en zor ülkeler seçildi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Meksika ilk sırada

Meksika ilk sırada

Almanya merkezli, yurtdışında çalışanların (expat) buluştuğu ağ olan InterNations’un geniş çaplı anketine göre, Kuveyt ve Yeni Zelanda yaşam kalitesi, gelirin sağladığı yaşam konforu, çalışma ve yerleşme kolaylığı konusunda en kötü ülke seçildi. Meksika expatların tercihinde birinci sırada yer aldı.

InterNations’ın düzenlediği yıllık araştırma anketine 11 bin 970 expat katıldı. Katılımcılar, ülkeleri yaşam kalitesi, yerleşme kolaylığı ve çalışma rahatlığı gibi konularda oylayarak Kuveyt’i bu alanlarda en kötü ülke seçti. Yeni Zelanda sondan bir önceki ülke olurken Hong Kong sondan üçüncü ülke oldu. 

Birinci sırada ise geçen yıllardaki anketlerde de birinci sırada olan Meksika, yerleşim kolaylığı ve kişisel mali durum konularında listenin en başında yer aldı. Yaşam maliyetleri sebebiyle ikinci sırada yer alan Endonezya, sağlık hizmetleri açısından aşağı sıralara düşerken Meksika sadece güvenlik açısından aşağı sıralarda gösterildi.

Katılımcıların profili

Katılımcıların profili

Listenin sondan ikinci sırasındaki Yeni Zelanda, özellikle yaşam maliyetleri açısından en kötü ülke seçildi. Hayat pahalılığı Yeni Zelanda’da çalışan yabancıları hayat konforu açısından en çok zorlayan ülke oldu. Hong Kong, özellikle siyasi istikrar açısından expatların tercihlerinde sondan üçüncü sırada yer aldı. Yıllık ankete katılan 11 bin 970 expatın yüzde 48’i kadın ve yüzde 52’si erkek olurken yaş ortalaması ise 45 oldu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9
3
1
1
1
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
semih karakaş

Bence Türkiye anket yeniden yapılmalı

Türkiye, Türk vatandaşları için zor bir ülke, yabancı dolarla kazandığı için sorun yok

Mustafa

bu nasıl içerik ya ? sonda olanlar kolay çalışılan mı oluyor zor mu nedir belli değil başı sonu gerçekten.

nezes

Onedio’nun yine yarim biraktigi bir haber. Editorlerin denetlenmedigine ve haberlerin bir onayla yayina alinmadigina kalibimi basabilirim.