Ankara Patlamasında Yok Yere Yiten Hayatlarından Geriye Hikayeleri Kalan Masum İnsanlar

 > 
88bPAYLAŞIM

13 Mart 2016 Pazar, 18:45. Ankara'nın kalbi Kızılay'da bir kez daha yüreğimiz yangın yerine döndü. Her seferinde "yeter, bittik biz, kalmadı gözümüzde yaş" derken, yine düştü yangının koru içimize. Yitip gitti onlarca can, onlarca güzel insan. Umudumuz daha fazlasının olmaması, buradakiler ise hikayelerini bize bırakanlar...

Kerim Sağlam

Kerim, Tokatlı bir ailenin 3 çocuğundan en küçüğü... Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık öğrencisiydi. Ablasını ziyarete gelmişti, dönemedi.

Ablası Pınar Sağlam'ın paylaşımı

Kemal Bulut

Galatasaray ve Milli Takımın oyuncusu Umut Bulut'un babası. Dün maçta oğlunu izlemeye gitmiş, dönerken yakaladı O'nu.

Ankara'daki Patlamada Hayatını Kaybedenler Arasında Umut Bulut'un Babası da Vardı...

Mehmet Emre Çakar

16 yaşında, lise öğrencisi Mehmet Emre Çakar. Belki dün YGS'ye giren abi- ablalarını görmüş, gelecek hayallerini kuruyordu. Karaciğer hastasıydı Emre, nakil için Kütahya'dan Ankara'ya gelmişti. Hayata dört elle sarılmak isterken, neden böyle oldu peki?

Destina Peri Parlak

Adının bir anlamı su perisi. Diğeri ise kader. Babası, O doğmadan önce hayatını kaybetmiş, annesiyle birbirlerinin her şeyleri olmuşlardı. "Kader" Destina'yı babasız bıraktığı gibi, annesini de Destina'sız bıraktı. Bir yakınının dün televizyonda söylediği gibi " Hiçbiri o kızın hayatı etmez"

Mehmet Yurtsever

CHP Keçiören eski İlçe Başkanı olan Mehmet Yurtsever, partisinin Danışma Kurulu Toplantısı'na gitmiş, dönüşte evine gitmek için otobüs beklerken saldırının kurbanı oldu.

Ozan Can Akkuş

Hayatını kaybeden herkes bizden biri, ancak bazı hikayeler biraz daha bizden, biraz daha fazla ağlatır ya, Ozan Can Akkuş'un hikayesi de öyle. Ankara Fen Lisesi mezunu, ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencisiydi Ozan. Fotoğraftaki arkadaşı Ali Deniz, 10 Ekim'de Ankara patlamasında can vermişti. Arkadaşı için üzülen, ağlayan, öfkelenen Ozan'ın hikayesinin böyle olacağını kim bilebilirdi? Adaletin batsın dünya, adaletin...

Ozan'ın hikayesini buradan okuyabilirsiniz

Dorukhan Yusuf Özdemir

18 yaşındaki Dorukhan, Altınel Spor Kulübü Genç Basketbol Takımı kaptanıydı. Belli ki yetenekli, lider ruhluydu. Neden hayallerinin peşinden gidemedi Dorukhan? Durmadan sormalıyız bu soruyu, neden?

Mehmet Alan

30 yaşındaki Mehmet Alan, MTA'da çalışıyordu, yeni işe girmişti. Birçoğumuz o an orada olabilirdik, şanslıydık şimdilik. Mehmet şanslı olamayanlardandı.

Turgay Bulut

Turgay Bulut, taksicilik yapıyordu. Bilen bilir, patlamanın olduğu yer taksilerin en yoğun olduğu yerlerdendir zira en fazla müşteri oradan seyahate başlar. Turgay da hayatını kazanmanın peşinde çalışırken, hayatını kaybetti.

Eyüp Ensar Ulaş

Eyüp Ensar Ulaş, çalıştığı çay ocağından çıkıp evine gidecekti fakat otobüsteyken buldu ölüm O'nu.

Elvin Buğra Arslan

Annesiyle telefonda konuşmuş, "eve geliyorum" demiş. Neden gidemedi? Bu soruyu da sürekli sorun. Fenerbahçe'de basketbol, Gençlerbirliği'nde futbol oynamış Elvin Buğra Arslan. Müzikle ilgilenmiş, okumuş, araştırmış. Sıkı da bir Gençlerbirliği taraftarıymış. Huzur içinde uyu "Kara Kızıl" kardeşimiz.

Feyza Acısu

Gazi Üniversitesi 4. sınıf İngilizce öğretmenliğinde okuyordu Feyza da. Seneye öğretmen olacaktı. KPSS kursundan çıkıp evine gidecekken yakaladı ölüm O'nu

Eray Özyol

Patlamanın belki de en küçük kurbanı. Anadolu lisesi öğrencisiydi.

Elif Gizem Akkaya

Türk Hava Kurumu Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyordu Elif Gizem Akkaya.

Berkay Baş

O da 19 yaşında, pırıl pırıl bir ODTÜ öğrencisiydi. Daha yaşanılacak çok şey vardı.

Nusrettin Can Çalkınsın ve Zeynep Başak Gülsoy

İkisi de hukuk öğrencisiydi. İkisini birlikte konuşmak daha güzel ve daha hüzünlü belki de. İki sevgili güzel bir pazar sabahı buluşmuş, dolaşmışlardı belki. Birlikte hayalleri vardı, evlerine dönerken ikisi de otobüs camına başlarını yaslayıp hayallerini düşünecekti belki.

Nevzat Alagöz

Dünkü Galatasaray- Gençlerbirliği maçında görevli olan polis memuru Nevzat Alagöz'ü ölüm Güvenpark'ta yakaladı. 42 yaşında, 2 çocuğu vardı.

Ve Songül Bektaş'ın henüz ismi koyulmamış bebeği

Songül Bektaş Ankara saldırısında ağır yaralananlardan. Bektaş'ın hayati tehlikesi devam ediyor. Ancak 6,5 aylık bebeği hayatını kaybetti.

Muharrem Çermik, Bağdat Çermik, Perihan Çermik

Sivas Divriğili Muharrem Çermik ile eşi Bağdat Çermik ve kızları Perihan Çermik Tuzluçayır'da akraba ziyaretinden dönerken hain saldırının kurbanları oldular.

Murat Gül

26 yaşındaki Murat Gül, Hazine Müsteşarlığında özel güvenlik görevlisiydi. Etlik'teki evine dönmek için otobüs durağına gelmişti. Saldırı anında bineceği otobüsler de oradaydı.

Hamide Sibel Çetinkaya

55 yaşındaki Hamide Sibel Çetinkaya, Milli Eğitim Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğine bağlı Bilgi Edinme Merkezi'nde çalışıyordu. 3 yıl önce kanserden eşini kaybeden Çetinkaya, Cebeci'de oturan annesini ziyaret etmiş, eve dönmek için durakta bekliyordu.

Erdem Soydan

Erdem Soydan da bir ticari taksiye binmiş seyir halindeyken kurbanı oldu saldırının...

Sümeyra Çakmak

Sümeyra Çakmak da Feyza gibi KPSS kursundan çıkmış evine gitmek istiyordu. Gazi Üniversitesi Kimya Öğretmenliği mezunu Sümeyra da hayallerini gerçekleştiremeden saldırının kurbanı oldu.

Ferah Önder

Mühendis olan Ferah Önder, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü İdari İşler ve Koordinasyon Daire Başkanlığında görev yapıyordu. Eşi Orhan Önder de saldırıda ağır yaralandı.

Saldırıda hayatını kaybeden, fotoğraf ve bilgilerine henüz ulaşamadığımız isimler ise şöyle:

Ayşe Bilgilioğlu, Fehmi Çetinkaya, Taner Kılıç, Sevinç Gökay, Oğuzhan Dura, Cemal Özdiker, Kemal Kalıç, Yaşar Durakoğlu, Farah Önder, Mehmet Emin Çakır...

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fsociety001

Bugünden sonra birçok patlama daha oldu ve yine birçok insan öldü değişen hiçbir şey olmadı

cemgil-alp

ulan haber okumuyorsunuz,araştırmıyorsunuz bütün gün survivor izliyorsunuz daha sonra o iğrenç işlerinize gidip bu siteyi açıp hörörö hörörö yorumlar yapıyorsunuz..ulan siz nerenin malısınız???daha eylemin ne amaçla yapıldığını kimin yaptığını bilmiyorsunuz standartlanmış bir kaç örgüt adı partisi öğrenmişsiniz bıdı bıdı aynı şeyleri konuşuyosunuz.. az araştırın az düşünün o beyninizi biraz kullanın.. faşizanlıktan uzaklaşın..ne dersiniz? acınızı bilinçli yaşayın neden böyle oldu diye sorgulayın..nasıl böyle olduk diye sorgulayın..acımız büyük ve ALIŞMAYACAĞIZ..ALIŞMAYIN.

ozgur-can3

secimlerden önce hdp yi öven paylasimlar yapiyodun onedio noldu simdi hdpliler kimlerin cenazesine gidiyo bi arastir bakalim simdi masum vatandas rollerine girme timsah gözyaslarini dökme bana cevap verin

dreams_bonibon

kimisi oğlunun maçından kimisi tedavi için kimisi okumak için kimisi sevdiklerinin yanında olmak için kimisi için ekmek parasını kazanmak için oradaymış masum gencecik insanlar nerden bilebilirlerdi hayatlarını kaybettiler yapıcaklarını yaptılar yine şerefsizler hepimiz başı sağolsun #TerörüLanetliyoruz

zebrakafa

onlar belki de, her gün tecavüz cinayet hırsızlık kötülük şiddet savaş yaşanan dünyadan kurtuldular.. ya geride kalanlar.. bu kokuşmuş dünyada yaşamak yetmezmiş gibi bir de sevdiklerinin acısı kederi.. ya bu çürümüş dünyada yaşamaya kolsuz bacaksız gözsüz devam etmek zorunda kalanlar.. işte yaradan onlara sabır ve güç versin. başımız sağolsun

Görüş Bildir