Görüş Bildir
Haberler
Ankara Engelsiz Filmler Festivali 21-26 Nisan’da

Ankara Engelsiz Filmler Festivali 21-26 Nisan’da

Deniz Gök
12.03.2015 - 21:14 Son Güncelleme: 13.03.2015 - 16:08
İçeriğin Devamı Aşağıda

Türkiye’de görme, işitme ve ortopedik engellilerin erişebildiği ilk film festivali olan Ankara Engelsiz Filmler Festivali, bu yıl üçüncü kez düzenleniyor. 

21-26 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek gösterimlerde sesli betimleme, işaret dili ve ayrıntılı altyazı mevcut olacak.

Festival kapsamında yönetmen ve film ekipleriyle yapılacak atölye çalışmaları da işaret dili çevirmeni eşliğinde gerçekleşecek. Ayrıca festival kapsamında gösterim ya da başka bir etkinlik yapılacak mekanlar ortopedik engeli olanlar için erişilebilir olanlardan seçilmiş.

Ankara Engelsiz Filmler Festivali’ne bu yıl Çağdaş Sanatlar Merkezi ve Ulucanlar Cezaevi Sinema Salonu evsahipliği yapacak. Yaşar Kemal, Nazım Hikmet, Yılmaz Güney ve Deniz Gezmiş gibi edebiyat ve siyaset dünyasından birçok ismin mahkum olarak kaldığı Ulucanlar Cezaevi dört yıl önce bir kültür sanat merkezi ve müze olarak kullanılmaya başlanmıştı.

Festivalde tüm gösterimlerin ücretsiz yapılacağını hatırlatalım! 33 filmden oluşan festival programı “Engelsiz Yarışma”, “Türkiye Sineması”, “Dünyadan”, “Engel Tanımayan Filmler”, “Uzun Lafın Kısası”, “Çocuklar İçin” ve “Sinema Tarihinden” başlıklarına ayrılıyor. Festivalde İtirazım Var, Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku, Sivas, Toz Ruhu gibi yerli yapımların yanısıra Grand Budapest Hotel, 12 Years A Slave gibi bol ödüllü yabancı filmler de gösterilecek.

Ankara Engelsiz Filmler Festivali hakkında detaylı bilgi almak için buraya, film programını görmek için de buraya tıklamanız yeterli.

BantMag

Kaynak: http://bantmag.com/news/herkesin-eris...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın