Ankara'da Belediye Meclisi Yavaş Başkanlığında İlk Kez Toplandı: 'Başkanın Yetkisini Meclise Almak İstediler, Reddettim'

 > -

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ilk Belediye Meclisi toplantısına katıldı. 

Yavaş, toplantının ardından Twitter'da yaptığı paylaşımda "5 yıldır Bld. Başkanınca kullanılan yetkiyi şimdi Belediye Meclisi'ne almak istediler reddettim." ifadesini kullandı.

'Belediye başkanınca kullanılan yetkiyi şimdi Belediye Meclisi'ne almak istediler, reddettim'

Belediye Meclisi, 31 Mart'ın ardından ilk kez toplandı.

31 Mart Yerel Seçimleri'nin ardından, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi ilk kez toplandı. Başkan Mansur Yavaş, "Geceyi gündüze katık edip yorulmadan çalışacağımıza itibar eden ve bizleri buraya gönderen Ankaralı hemşerilerimize bir kere daha yürekten teşekkür ediyorum." dedi.

'Meclis üye dağılımında ağırlığın AKP'de olması beni hiç rahatsız etmemiştir, etmeyecek de'

Yavaş, Belediye Meclisi'nde AKP üyelerinin çoğunlukta olmasıyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

"Meclis üye dağılımında ağırlığın AK Parti'de olması beni hiç rahatsız etmemiştir, etmeyecek de. Çünkü buradaki tüm arkadaşlarımın, söz konusu Ankara'ya hizmet olunca, hiçbir siyasi parti ayrımı yapmadan, gerçekleşecek her faaliyet ve projede, Ankara için ortak irade koyacağına inancım tamdır."

'Dediğimiz dedik anlayışta olmayacağız'

Yavaş, Meclis toplantısında 'dediğimiz dedik' bir anlayışta olmayacağını vurguladı ve "Benden, makamında oturan ve tek işi geleni gideni ağırlamak olan bir başkanlık göremeyeceksiniz. Belediyemizin yürüttüğü projeleri yerinde denetleyecek, kurumlarımızın vatandaşlarımızı memnun edip etmediğini sahada gözlemleyecek bir başkanlık göreceksiniz." sözlerini ekledi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir