Alt Çenesi Fazlasıyla Önde Olduğu İçin Ameliyat Olan Genç Kadının Şok Eden Değişimi!

-

Her insan özeldir. Çirkin görüntü ancak kötü bir davranıştan dolayı ortaya çıkmalıdır, bir kusurdan değil! Bununla birlikte insanın kendi içsel meselesi olarak aynaya baktığında kendini iyi hissetmesi oldukça önemlidir. 

Alt çenesi üst çenesinden oldukça önde olan kadın, kendi görüntüsünü çevresindeki insanların verdiği kötü tepkilerin etkisiyle sevmiyordu. Çenesini saklamak için saçlarıyla kapatan, dişlerini göstermemek için gülümsemeyen ve sürekli kızgınmış gibi ifadesi olan genç kadının geçirdiği ameliyat sonrasındaki mutluluk haberini sizler için Daily Mail'den derledik.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/femail/articl...

Teksas, San Antonio'da yaşayan 23 yaşındaki Leia Bates, gülümserken sadece üst dişlerini kullanabiliyordu.

Ayrıca sağ yanağını saçları ile kapatıyordu.

Alt dişlerinin üst dişlerine göre daha önde olmasından dolayı ağzı çapraz kapanıyordu.

Ameliyattan önce sürekli acı çekiyordu. Küçük parçalara ayrılmadığı takdirde katı gıdaları yiyemiyordu ve kızgın olmadığını belli edebilmek ve gülümsemekte oldukça zorlanıyordu.

Çenesini yeniden konumlandırmak için geçirdiği hayat değiştiren operasyondan yedi hafta sonra yeniden doğmuş gibi oldu.

Leia şimdi yüzünü saçlarıyla kapatmak zorunda hissetmiyor. İstediği yemekleri rahatça yiyebiliyor ve belki de dünyanın en içten gülümsemesine sahip!

Artık kolaylıkla sandviç yiyebiliyor, canı elma istediğinde kendisini kötü hissetmiyor çünkü tamamen iyileşince bunu da yapabilecek. Ayrıca, ameliyattan sonra hızlı biçimde iyileşiyor.

Leia düşüncelerini bakın nasıl ifade etti.

''Ameliyattan önce en fazla mücadeleyi çenemin sol tarafıyla verdim. Bitmek bilmeyen bir ağrısı vardı. Dişlerimi göstererek hiç gülümseyemedim. Alt dişlerimin üst dişlerime göre daha önde olduğunun gözükmesini istemiyordum. Bu yüzden sadece üst dişlerimi göstererek yarım gülümsüyordum. Önceden her zaman çenemi, sırf belli olmasın diye saçlarımla kapatıyordum. Şimdi ise bu tarzı bazen sırf canım istiyor diye yapıyorum. Önceden bütün yemeklerimi küçük parçalara ayırmak zorundaydım. Aksi takdirde yiyecek üst ve alt dişlerimin arasına kayıp orada sıkışıyordu. Bu durum benim için utanç vericiydi. Şimdi ise istediğim gibi yiyebiliyorum. Sonunda rahat bir biçimde yemek yiyebildiğim için çok mutluyum. İnsanlar yanıma gelip bana iyi olup olmadığımı sorup, çok kızgın göründüğümü söylüyorlardı. Çenemden ötürü her an yüzümde kızgın bir ifadeyle yaşamak zorundaydım. Her zaman arkadaş edinmekte zorlandım. İnsanlar yüzümdeki ifadeyi dostça bulmadıkları için bana karşı samimi olmuyorlar diye düşünüyordum. Sandviç yemenin aslında çok kolay olduğunu gördüm. Tamamen iyileşip elma yemeyi sabırsızlıkla bekliyorum.''

Leia, çocukken az gelişmiş üst çenesi için defalarca ortodontik tedavi gördü.

Bu tedaviler sonrası Leia 11 yaşındayken, ortodontistler tek çözümün ameliyat olduğunu söyledi.

''Üst çenemin daha hızlı gelişmesini ve alt çenemi yakalamasını sağlamak için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Bu tedaviler hiçbir işe yaramadı ve sonunda ameliyat olmam gerektiğini söylediler.''

Leia, çocukken aldığı tedaviyi tam tersine çevirebilmek için ameliyattan önce 2 sene daha diş teli taktı.

Prosedürün gerçekleşebilmesi için dişlerinin doğal pozisyonlarında olması gerekiyordu. Diş teli buna yardımcı oluyordu.

''Çocukken yaptıkları işi geri düzeltmek zorundaydılar. Alt dişlerim oldukça ilerideydi ve geri itildiler. Diş telleri onları tekrar öne getirmeye yaradı. Dişlerimi normal pozisyonuna geri getirmek çenemi daha da kötüleştirdi.''

Leia'nın hayatı değişmiş olsa da ameliyatın etkisiyle hala ağrılarla ve konuşma zorluğu ile mücadele ediyor.

Çene kemiğinin olması gerektiği konuma getirilmesi ile birlikte tamamen iyileşip kendisini daha rahat hissedeceği günleri bekliyor.

''Hala çenem ile ilgili rahatsızlıklarım var. İyileşme sürecim bitmedi fakat çenemin sol tarafındaki beni çıldırtan ağrı yok oldu. Şu an yaşadığım sıkıntıların geçici olmasını bilmek beni oldukça rahatlatıyor. Bu düşünce şu an çektiğim sıkıntılara alışmamı kolaylaştırıyor.''

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
queenil

Şimdi seni reddedenler düşünsün Leia Reis

sawari

Niye 23 yıl beklemiş ki yazık. Keşke daha önce yapsalarmış ameliyatı.

--heisenberg--

Zamanında onu reddeden erkek şu an ne kadar da pişmandır. :D

Görüş Bildir