Alt Çenesi Çıkık Olduğu İçin Yıllarca Zorbalığa Maruz Kaldıktan Sonra Geçirdiği Ameliyatla Bambaşka Birine Dönüşen Kadın

381PAYLAŞIM

Bambaşka bir insana dönüşmüş resmen 🤔

Kaynak: https://www.manchestereveningnews.co.uk/...

21 yaşındaki Mia Duckworth çocukluğundan beri alt çenesi çıkık olduğu için insanların dalga geçmelerine maruz kaldı.

'Çene' lakabı takılan Mia, geçirdiği ameliyatın arından ilk defa gülümsemeye başladı.

4 saat süren ağır ameliyatta hem üst hem alt çenesi kırıldı ve tekrar hizalandıktan sonra vidalarla sabitlendi.

Makyaj sanatçısı olan Mia, bu ameliyat için yıllarca uğraştı. Dişlerinin güçlenmesi için 9 yıl boyunca tel tedavisi gördü.

Alt çenesi çok dışarıda olduğu için ön dişleri birbirine değmiyordu, bu durumda hem yemek yemesinde güçlük yaratıyordu.

Fiziksel zorlukların yanında, Mia okul yıllarında da zorluklar yaşadı.

Arkadaşları ona 'çene' lakabını taktı ve sürekli dalga geçtiler. Bu durum yıllar sonra Mia'nın kendine olan güveninin kaybolmasına neden oldu ve aynaya her baktığında kendinden nefret eder bir hale geldi.

Mia yıllar boyunca kendinden utandığı için hiçbir fotoğrafta gülümsemedi ve sokağa hep şapkayla çıktı çünkü insanların ona baktığını düşünüyordu.

"Ameliyat benim hayatımı tahmin edebileceğinizden daha fazla değiştirdi. Bundan önce yüzümü saçlarımla kapatarak geziyordum. Artık fotoğraflarda gülümseyebiliyorum. Kendimi hep arkadaşlarımla karşılaştırırdım ve uzaylı olduğumu düşünürdüm. Aynaya bakmaktan nefret ediyordum, herkes benimle dalga geçiyordu. Her akşam eve gelip ağlıyordum. Daha sonra büyüdüm, evet dalga geçmeler bitti ama bu seferde dışarıda bir yerde yemek yediğim zaman insanlar çaktırmadan bana bakıyorlardı. Ameliyattan sonra aynaya baktım ve çok mutlu oldum."

Fakat bugün Mia iyileşti ve söylediğine göre yeni yüzü ile tamamen mutlu. En çok özlediği şeyin ise saçını at kuyruğu yapmak olduğunu belirtti.

Ameliyattan sonra Mia'nın ilk yaptığı şey elma ısırmak oldu çünkü yıllarca yapamadı.

Şu an Mia için her şey çok güzel fakat geçirdiği zorlu ameliyat nedeniyle saatlerce kanaması oldu ve üç hafta çok acı çekti.

Geçirdiği uykusuz geceler ve haftalarca günde tek öğün sıvı beslenmesine rağmen, Mia ameliyatın her şeye değer olduğunu söylüyor ve çene ameliyatı olmak isteyenlere şu tavsiyeleri veriyor:

"Ameliyattan sonraki süreçte depresyona girebilirsiniz, ani iniş çıkışlarınız olabilir. Günlerce uyuyamadım, ağzımın etrafı morarmıştı ve bir süre geçmedi. Ama hayatımı değiştirdiği için herkese tavsiye ederim. Sadece üç hafta acı çekeceksiniz ama sonrası inanılmaz olacak."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
onur-kaan-yilmaz

la kız her fotoda farklı ben mi kör oldum

erci-e

Sadece bizim topluma özgü sanıyordum, kusurlarla alay etme maalesef her yerdeymiş :(

ahmet.burma.9

Anlaşılan o ki toplum olarak başkalarının kusur ya da başarısızlıklarıyla prim yapmayı çok seviyoruz. Kendi ezikliğimizi onların eksikliğiyle örtbas ediyoruz.

sevgii

fıstık gibi çenem varken bir kaza geçirdim ve tam ortadan kırıldı çenem. 2 senede 7 ameliyat oldum. çok zor bir süreç. yemek yiyemeden, ısıramadan, çiğneyemeden aylarca yaşayacak. Allah bu süreçte yardımcısı olsun. ben 17 kilo vermiştim :(

n.aysu

bir peri masalı: kızımız pis, çirkin DEĞERSİZDİR (kızın belli bir fiziksel kusuru vardır), peri anamız asası ile mucizevi bir dokunuş gerçekleştirir (yüklü bir mebla karşılığında "estetik" ameliyat) kızımız güzel, DEĞERLİ bir "şey" haline gelir. artık o, dikkati çekecek, insanlar onu umursayacaktır. mutlu sondur.

Görüş Bildir