Görüş Bildir
Haberler
'Alo 140' Terör İhbar Hattı Kuruldu

'Alo 140' Terör İhbar Hattı Kuruldu

İçeriğin Devamı Aşağıda

Türkiye'de terörle mücadele kapsamında 'Alo 140 Terör İhbar Hattı' kuruldu. İhbarlar 200 bin TL'ye kadar ödüllendirilecek. İhbarın önemine göre ödül parası 20 katına kadar artırılabilecek.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından Elektronik Haberleşme Sektöründe Acil Yardım Çağrı Hizmetlerine İlişkin Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle, Acil Yardım Çağrı Hizmeti Numaraları'na 'Alo 140 Terör İhbar Hattı' da eklendi.

İhbar sonucu kişi 200 bin TL'ye kadar ödüllendirilebilecek. İhbarın önemine göre İçişleri Bakanı'nın onayıyla ödül parası 20 katına kadar artırılabilecek.

İçişleri Bakanlığı'nca 31 Ağustos'ta Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 'Terörle Mücadele Kanunu Kapsamına Giren Suçların Faillerinin Yakalanmasına Yardımcı Olanlara Verilecek Ödül Hakkında Yönetmelik'e göre, suç faillerinin yakalanmasına yardımcı olanlara veya yerlerini ya da kimliklerini bildirenlere para ödülü verileceği açıklanmıştı.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
100
15
13
8
5
4
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Destan Yazan

İhbar etsen ne olacak... Daha önce terör saldırılarına dair yapılan ihbarlar için "canlı bomba kendisini patlatmadan tutuklayamıyoruz" dememişler miydi...

Alemin Delisi

He millette hafiyelik yapmak için yanıp tutuşuyordu