Almanya'da Sinemaya Saldırı: Saldırgan Öldürüldü

-

Almanya'nın Viernheim kasabasında kimliği belirsiz bir kişi, girdiği sinema salonunda etrafa ateş açtı. Saldırıda yaralananlar olduğu belirtilirken Alman medyası saldırganın vurularak öldürüldüğü bilgisini paylaştı. İlk gelen haberlerde saldırganın ağır silahlı olduğu bildirilmişti ancak daha sonra elindekinin gaz tabancası olduğu öne sürüldü.  Alman yetkililer saldırganın akli dengesi yerinde olmayan bir erkek olduğunu açıkladı. Saldırgan dışında ölen kimsenin olmadığı açıklanırken, olayda yaralandığı belirtilen 50'ye yakın kişinin de özel harekat polislerinin kullanıldığı göz yaşartıcı gazdan etkilendiği öğrenildi. 

Almanya'nın Hessen eyaletine bağlı Viernheim kentinde bir sinema salonunda silahlı bir kişi tarafından ateş açıldı.

Yerel medya, saldırganın Almanya saatiyle 15.00'te sinemaya girdiğini belirtirken, sinema salonunun bulunduğu bölgede geniş çaplı güvenlik önlemi alındı.

Silahlı saldırı Viernheim'daki 'Kinopolis' isimli sinema kompleksinde gerçekleşti

Yerel medyada 25 ile 50 arasında kişinin yaralandığı bilgisi yer aldı. Almanya'da konuya ilişkin haber yasağı getirilirken özel polis birlikleri de saldırının olduğu sinema salonuna girdi.

Alman medyası saldırganın vurularak öldürüldüğünü duyurdu

Alman basını, İçişleri Bakanlığı yetkilisini kaynak göstererek verdiği bilgide saldırganın polis tarafından öldürülerek etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Yerel medyada saldırganın 4 kurşunla vurulduğu belirtildi.

Polis sözcüsünün açıklamasına göre olayda saldırgan dışında ölen kimse yok.

Göz yaşartıcı gaz iddiası

Yaralananların silahla mı yoksa başka bir şekilde mi yaralandığı da henüz belli değil. Bild, içeridekilerin göz yaşartıcı gazdan yaralandığı bilgisini aktardı.

"Saldırgan akli dengesi yerinde olmayan bir erkek"

İlk gelen haberlerde saldırganın ağır silahlı olduğu bildirilmişti. Ancak daha sonra elindekinin gaz tabancası olduğu söyleniyor.

"Terör bağlantısı bulunmuyor"

Hesse Eyaleti İçişleri Bakanı, saldırganın akli dengesi yerinde olmayan bir erkek olduğunu açıklarken olayın adli bir vaka olduğu ve terör bağlantısının bulunmadığı belirtiliyor.

Ajanslar

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir