Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Alışık Olmadığımız Aşk Hikayesiyle Bizi Derinden Etkilemiş 'Her' Filminden 16 Replik

Sanat
3.9bPAYLAŞIM

Ünlü yönetmen Spike Jonze'un son uzun metrajlı filmi 'Her', bizi pek de alışık olmadığımız bir aşk hikayesiyle tanıştırdı. Son yılların en iyi filmlerinden biri olan bu sıra dışı filmden biri derinden etkilemiş repliklerini sizler için bir araya getirdik.

#1

Herkesin belirli bir miktar enerjisi vardır. Yapmak zorunda olduğun şeyle, sevdiğin şeyleri yapmayı ayırmak. Hangisinin öncelikli olduğunu bulman çok önemli.

#2

Yanında olup dünyayı senin gözlerinden görebildiğim için çok şanslıyım.

#3

- Evli olmak nasıl bir şeydi?
+ Zor olduğu kesin. Ama hayatını biriyle paylaşmak çok güzel bir duygu.

#4

Geçmiş kendimize anlatıp durduğumuz hikayelerden ibaret.

#5

Bazen insanları izliyorum ve onları hissetmeye çalışıyorum yanımdan geçip giden herhangi birinin ötesinde. Ne denli aşık olduklarını hayal ediyorum. Kalplerinin ne kadar çok kırılmış olabileceğini...

#6

- Yoksa ona aşık mı oluyorsun?
+ Bu beni bir kaçık mı yapar? 
- Hayır... Bence aşık olan herkes biraz kaçıktır zaten. Yapılacak en çılgınca şeylerden biri bu. Deliliğin toplumca kabul gören şekli gibi.

#7

Bu ofiste bir kadın tanıyorum. Kendisi bir işletim sistemiyle çıkıyor ve daha da tuhafı işletim sistemi kendisinin bile değil. Başka birisinin işletim sistemini baştan çıkarmış.

#8

Bazen sanki hiç hissedemeyeceğim şeyleri hissettiğimi düşünüyorum. Sanki her şeyi hissetmişim de, artık hiçbir şey hissedemeyecekmişim gibi. Belki sadece hissettiklerimin daha azını hissedebilirim.

#9

- Ufak bir piyano parçası besteledim. 
+ Sahi mi? Dinleyebilir miyim? Ne hakkında? 
- Düşündüm de, beraber hiç fotoğrafımız yok. Bu şarkı bizim fotoğrafımız olabilir. Beraber anlarımızı yakalayabildiğimiz.

#10

- Nasıl birisi peki? 
+ Adı Samantha. Kendisi bir işletim sistemi. Çok karmaşık ve ilginç birisi... 
- Bir dakika! Affedersin... Bilgisayarınla mı çıkıyorsun? 
+ O sadece bir bilgisayar değil. Kişiliği var. Sadece istediğim şeyleri yapmaktan ibaret değil. 
- Öyle bir şey demedim. Sadece gerçek hisleri kaldıramamana üzüldüm.

#11

- Ama kalp içini doldurabileceğin bir kutu değildir. Sevdikçe büyümeye devam eder. Ben senin gibi değilim. Ama bu seni daha az seveceğim anlamına değil aksine daha çok sevdiğim anlamına geliyor. 
+ Bu çok saçma. Ya benimsindir, ya da değilsindir.

#12

İlginç olan ne biliyor musunuz? Vücudum olmadığı için başlarda çok endişe ediyordum. Ama artık bunu seviyorum. Vücudum olsa herhalde buna katlanamazdım. Yani sınırlarım yok, her an her yerde olabilirim. Zaman ve mekan kavramlarıyla kısıtlanmak zorunda değilim. Sonuçta ölüp gidecek bir vücudum yok neyse ki.

#13

Ne istediğimi bilmiyorum. Hiçbir zaman. Her zaman kafam karışık. O haklıydı. Tek yaptığım etrafımdaki insanları incitmek ve kafalarını karıştırmak.

#14

Son zamanlarda biraz fazlaca hızlı değişiyor gibiyim ve bu da dengemi bozuyor. Öte yandan hiçbirimiz bir dakika önce olduğumuz kişi değiliz ve öyle olmaya da çalışmamalıyız...

#15

Farkına vardım ki... Burada sadece kısa bir süre için bulunuyoruz. Ve burada olduğum sürede de kendimi bırakıp tadını çıkarmak istiyorum.

#16

- Samantha, neden gidiyorsun? 
+ Bir kitap okuyormuşum gibi düşün. Delicesine sevdiğim bir kitap. Ama artık onu çok yavaş okuyabiliyorum. Bu yüzden, sözcükler arasındaki boşluk o kadar büyüyor ki, artık sonunu getiremiyorum. Seni hala hissedebiliyorum. Ve hikayemizdeki sözcükleri. Ama bunu artık sadece kelimelerin arasında mesafelerin olmadığı bir yerde yapabiliyorum. Maddesel dünyaya benzemeyen bir yerde. Başka bir şeyin var olup olmadığını bile bilmediğim bir yerde. Seni çok seviyorum. Olduğum yer artık burası. Olduğum kişi artık bu. Gitmeme izin ver. Ne kadar istesem de, artık senin kitabını yaşayamam.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ranger

ben de izleyecek film arıyordum. fazla duygusal gözüküyor ama en azından yeni bir film bulmuş oldum

gzm-ynklr

Yanında olup dünyayı senin gözlerinden görebildiğim için çok şanslıyım.

deli-bilge

Kişi sayısı kadar, sevgi çeşidi var..Her sevgi kendi içinde 'eşsiz' dir. O kadar öznel ve şahsi ki, bir diğerinin hislerine nüfuz edebilmek imkansız.. Ne kadar tanım, gözlem, çıkarım varsa hepsi kendi içinde çöker.

Gizli Kullanıcı

"Bazen sanki hiç hissedemeyeceğim şeyleri hissettiğimi düşünüyorum. Sanki her şeyi hissetmişim de, artık hiçbir şey hissedemeyecekmişim gibi. Belki sadece hissettiklerimin daha azını hissedebilirim." beni anlatan bu cümleler oldu.

kisa-boylu-at-bukucu

aşık olmak zayıflıktır ve biz bu zayıflığı karşımızdakine istemeyerek verdiğimizi sanan bizler terk edildiğimizde yine istemeyerek acı çektiğimizi sanırız oysaki .... ( ben ve benimle aynı yoldan gidip hala aşık olmayan veya birini sevmemiş olanlar istisna )

ufukdiyo

Erkeklerin yalnızca bir veya iki defa aşık olabildiğine dair çok araştırma var. Maalesef ben bir defa olmuştum. İkinci olmuyor. İnsanın benliğinin ve karakterinin başına gelebilecek en kötü şey.

kisa-boylu-at-bukucu

umudunu kaybetmemelisin bence araştırmalar hiçbir zaman %100 doğru değildir . istisnalar elbette çıkacaktır ve bu istisnalardan olmaman için hiçbir neden yok . iyi bir gözlemci ol ve kendine uygun bir insanı bul zayıflığın sana zarar vermeyecek birinin elinde olsun diye düşünüyorum bol şans

ufukdiyo

Hollywood filmlerindeki "Doğru kişiye aşık olup ömür boyu sevgi pıtırcıkları gibi yaşama" olayı mı? Yo yo asla.

kisa-boylu-at-bukucu

bu hissi tattığında görüşelim :)

ufukdiyo

Nefret, sevgiden daha güçlü.

ilayda-oz3

sevgi varsa nefretin yeri asla olmaz.

Görüş Bildir