Aleyna Çakır Dosyasının Baş Şüphelisi Ümitcan Uygun Üzerinden Kadınların Dikkat Etmesi Gereken Erkek Beden Dili Detayları

2.6bPAYLAŞIM

Beden dili yalan söylemez kadın arkadaşlarım. Dikkatli olun ve böyle adamlardan uzak durun!

Türkiye bir süredir Aleyna Çakır'ın şüpheli ölümüne kitlenmiş durumda. Ortada çok fazla soru işareti ve genç yaşında şiddet görüp vefat etmiş bir kadın var. Şüphelilerle ilgili herhangi bir gözaltı ise söz konusu değil.

Detayları burada anlatmıştık.

Aleyna Çakır Dosyası: Baştan Sona Tüm Yaşananları Tek Tek Detaylarıyla Anlatıyoruz! - onedio.com
Aleyna Çakır Dosyası: Baştan Sona Tüm Yaşananları Tek Tek Detaylarıyla Anlatıyoruz! - onedio.com

Twitter'da Arzu Şahan isimli kullanıcının paylaştığı beden dili ve iletişim bilgisi, Aleyna Çakır'ın baş şüphelisi Ümitcan Uygun üzerinden ilginç detaylar veriyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
akatsuki1971

şimdi iyi güzel de millet kılık kıyafetine göre kadınları zaten katagorize ediyor. mini giyersen ..erler tabi diyen polisler bu kadının kafasına göre yorum yapıyorlar. Gece vakti sokakta işi olan kadın o.. udur zihniyeti. Açık giyinen kadın Perdesiz ev gibidir. Perdesiz ev de ya satılıktır ya kerhanedir. diyen zihniyet. Tamam insanın karakteri yüzüne vurur tamam temiz yüzlü insan deriz güzel ama insanları dış görünüşüyle yargılamayın diyoruz sonra tipine bak duruşuna bak kıyafetinie oturup kalkmasına bak diyoruz. sonra birisi çıkıyor ne sert mizaçlı adamlar var ki melek gibi kalbi var diyor ki doğrudur. Misal Hz. Hamza sert mizaçlıydı ama adalet timsaliydi merhametliydi. Hz.Peygamberimiz "Benden sonra peygamber gelse o Ömer olurdu" buyurmuştu. Yani her tesbihi masaya koyan kötü mü her temiz yüzlü iyi mi? ger türbankı namuslu her sakallı müslüman mı güvenilir mi? genellemeler kurallar insanlarda yanlış yorumlamalar yapar. sonra niye açık giyinen kadına kötü gözle bakıyorlar derler.

adem-kaya11

Ya kızlar affedersiniz de siz biraz aptal mısınız? Şu tipte bir insanın iyi biri olma ihtimali mi var Allah aşkına ya, şunun güvenilir olma ihtimali mi var? Nedir bu "serseri/p*ç erkek" sevdası anlamadım gitti ya.

_oishii_

artık ne müge anlı ölmeden dönmeyeceğim dediği konuyu bir daha konuştu, ne de günlerce çok ilgili gibi konu ardına konu açan onedio.. olana aleynaya oldu işte yine her zamanki gibi

kemal-kabal

Bir çoğuna katılıyorum ama kolye, dövme dış görünüş olayı biraz özentinin getirdiği bir şey bence. O genellemenin içine katılmasının doğru olmadığını düşünüyorum. Profil Uzmanlığı gerçekten önemli bir şey ama şimdi bu şekilde insanları hedef göstermek bence ne kadar doğru. Benim Arzu Hanım 'ın uzak durun diye tarif ettiği profilde o kadar çok arkadaşım var ki mutlu mesut eşi de mutlu mesut çocukları sağlıklı yani kendi de demiş genelleme yapmayın ama dış görünüşten bir genelleme bence çok yanlış. Beden dili olayı doğru oraya katılıyorum. Dış görünüş olarak benim ekleyeceğim en büyük iz o kollardaki hatta vücuttaki faça izleri kesinlikle uzak durun :)

Gizli Kullanıcı

Bakıyorum hâlâ "kıdınlır ıçın bıylı dınsı kıyımıtı kıpırırsınız kıdınlırı mısım ırkıklırı şıylı bıylı gıstırmışsınız" diye ötenler var. Eğer karşısındakinin hanzo olduğunu anlayamayacak kadar hasta bi kadın varsa belki bu tweete denk gelir ve bi an önce kendini korumaya alır. Bi yılanın zehirli mi zehirsiz mi olduğunu anlamanın yolları elbette ki vardır. Herkes bu işaretleri göremeyebilir. Ancak bi kere zehirlendikten sonra iş işten geçmiş olur. Tabii ki zehirli de olsa zehirsiz de olsa yılan yılandır. Ve hepsine karşı kendinizi korumanız gerekir. Erkek türü de böyle. Zehirlisinden de zehirsizinden de uzak durulmalıdır. Hangisinin ne derece zarar vereceği bilinemez.

kurunta

Madem yılan örneği verdin o halde bir kızılderili (Siyu diye hatırlıyorum yanlış olmasın) fablı var onu anlatayım sana. Bir gün bir kadın çadırının önünde susuzluktan kuruyup kalmış bir çıngıraklı yılan görür. Yılana acıyıp alıp çadırına sokar ve su verir. Yılan kendine geldikten sonra ilk işi kadını ısırmak olur. Kadın ölmeden önce yılana "sana o kadar su verdim, karşılığını böyle mi veriyorsun?" der. Yılan da kadına "yılan olduğumu bilmiyor muydun?" diye cevap verir. Bu daha geç dönemde kurbağayla akrep olarak batıya geçmiştir. Hikayenin verdiği ders çok açık zaten, yılandan uzak duracaksın bu kadar. Yılanın yılan olduğunu anlamak için de analize gerek yok, gözü olan anlar zaten. Senin yapabileceğin tek şey eğer kızın varsa bu tiplerden uzak durmayı öğretmek ona. Her aile bunu yapsa zaten bu tipler zamanla yok olacaklar. Ama sen yeni nesillere güce ve paraya tapmayı öğretir, kaba saba mafya tiplerin olduğu dizileri izletirsen o zaman bu tiplerde para var diyip yapışırlar.

Görüş Bildir