Görüş Bildir
Haberler
Akşener'den 'Başörtüsü' Yorumu: 'Kapanan Değil Kanayan Yaralarla Uğraşalım'

Akşener'den 'Başörtüsü' Yorumu: 'Kapanan Değil Kanayan Yaralarla Uğraşalım'

CHP'nin başörtüsüne yasal güvence getiren teklifine ilişkin değerlendirmede bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 'Kapanmış yaraların üzerinde konuşmayı doğru bulmuyorum. Türkiye’nin çok acil çözüm bekleyen sorunları var” dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Sözcü gazetesini ziyaretinde gündeme dair soruları yanıtladı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun başörtüsüne yasal güvence getirilmesi teklifi üzerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın anayasal düzenleme çağrısı yapmasıyla başlayan tartışmayı değerlendiren Akşener “Kapanmış yaraların üzerinde konuşmayı doğru bulmadığımı ifade etmek isterim” ifadesini kullandı. Türkiye'de çok fazla kanayan yana bulunduğuna dikkat çeken Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Derin yoksulluk içindeki evleri geziyorum. Bir kapağı yamuk buzdolabını açtığımda içinde hiçbir başka gıdanın yer almadığı, mercimek çorbaları görüyorum. Yağ bile yok. 3.5 yaşında kucağınıza aldığınızda kemikleri sayılan kız ya da erkek çocukları görüyorum. Rutubet dolayısıyla astım olmuş çocuklar görüyorum. 15'inden sonra da obez olmuş kız ve erkek çocuklar görüyorum.”

"Kanayan yaraları konuşmak durumundayız"

"Kanayan yaraları konuşmak durumundayız"

“Bir kadının başını örterek ya da açarak gezmesi insan hakkıdır” diyen Akşener, bununla ilgili bir problemleri bulunmadığını vurguladı. 

Akşener, “Başörtüsüne dair geçmişte yaşananlar yanlıştı. O yanlışlığı da bağıra bağıra ifade edenlerden birisiyim. Ama o konunun artık problem olmaması, gündemimizden çıkması söz konusu. Hatta başörtüsüyle Meclis'e girecek olan kadın milletvekilleriyle ilgili görüşmeyi Sayın Cemil Çiçek'in isteğiyle ben yönettim. Sayın Kılıçdaroğlu genel başkandı. Kendisiyle de konuşarak hiçbir probleme, incitmeye sebep vermeden yönettik ve o iş de bitti… Temel prensip olarak elbette hakkın hukukun yanındayız. Biz gıdaya erişim gibi kanayan yaraları konuşmak durumundayız' dedi.

Ne olmuştu?

Ne olmuştu?
İçeriğin Devamı Aşağıda

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda başörtüsünü yasal güvence altına alan kanun teklifi hazırladıklarını ve bunu TBMM’ye sunacaklarını duyurmuştu. 

Ardından Kadınların Yürüttükleri Mesleğin İcrası Kapsamındaki Kılık ve Kıyafeti Giymek Dışında Herhangi Bir Zorlamaya Tabi Tutulamaması Hakkında Kanun Teklifi, Kılıçdaroğlu ve 132 CHP milletvekilinin imzası ile Meclis Başkanlığı'na sunulmuştu.

Partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada CHP'nin teklifine yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Bugün Türkiye’nin gündeminde başörtüsü diye bir mesele artık kalmamıştır' demişti. 

Erdoğan konuşmasının devamında adeta el yükselterek 'Gelin çözümü yasa değil, Anayasa düzeyinde sağlayalım. Ben arkadaşlarıma talimatı bugün burada veriyorum. Adalet Bakanım başta olmak üzere Anayasa Komisyonundaki arkadaşlarım hep birlikte çalışmalarını süratle hazırlayacaklar, önümüze getirecekler' ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
57
12
10
2
2
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
iki çocuk babası

Birileri bu adamın bir düğmesine mi basıyor? Yoksa bir insan evladı bu kadar izan yoksunu olamaz. Ya senin tabanındaki seküler kesim bile yıllar içerisinde b... Devamını Gör

Ahmet Pasagil

onun seküler tabanını töbe töbe. bir tarafa başörtüsünün bölünme yaratmayacağını diğer tarafa da sırf başörtüsü yüzünden oy verilmeyeceğini, ülkenin daha aci... Devamını Gör

yengegeldikmi

Aaa olur mu başkan? Türban gıdaya erişimden daha önemli. Siz önce onu çözün biz bekleriz.

Sıradan Biri

Şu ittifakın kurtarıcısı sn. Akşener olacak. KK'na kalırsak gidişatımız daha da beter olacak.