AKP Sözcüsü Ünal 'Yayın Boyunca İlişkileri Var' Dedi ve Ekledi: 'İmamoğlu Öksürüyor, Küçükkaya’nın Dikkatini Çekiyor'

 > 
54PAYLAŞIM

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, CNN Türk ekranında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Yıldırım ile İmamoğlu ortak yayınına değinen Ünal, programın moderatörü İsmail Küçükkaya ile Ekrem İmamoğlu'nun öksürerek iletişim kurduğunu belirtti. 

Uzun yıllar aradan sonra adayları ortak yayında buluşturan programa ilişkin açıklamalar sürüyor.

CNN Türk yayınına katılan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal gerçekleşen ortak yayın üzerine düşüncelerini paylaştı.

'Görüntülere bakıyorsunuz Ekrem İmamoğlu öksürüyor, Küçükkaya’nın dikkatini çekiyor.'

Ünal ortak yayına ilişkin şu ifadeleri kullandı: 

"CHP adayına bravo dedi, tam bir skandaldır aslında. Görüntülere bakıyorsunuz Ekrem İmamoğlu öksürüyor, Küçükkaya’nın dikkatini çekiyor. Aralarında yayın boyunca ilişkileri de var. Yayında şu oldu, bu oldu… Bunların hiçbirisiyle ilgilenmiyoruz. Yayında Binali Yıldırım’ın performansı da, sıcaklığı da, konulara hakimiyeti de ortaya koyduğu perspektif vizyon iyiydi."

'Küçükkaya Binali Bey ile görüşmedi buradaki ahlaki bir sorun.'

"Bizim Engin Altay ile yaptığımız basın toplantısında moderatörün adaylarla görüşmesi çağrısı yapmıştık. Yani biz moderatör adaylarla görüşsün dedik. Ama burada asıl sorun şu. Binali Yıldırım Bey ile görüşmedi. Buradaki ahlaki sorun, Ekrem İmamoğlu ile görüştüğünü söylememesi ve Binali Yıldırım ile görüşmemesi."

'İmamoğlu'nu desteklediğiniz beyan ettiğiniz için bizim tarafımızdan tercih edildiniz.'

Ünal konuşmasın önce Uğur Dündar ardından da neden İsmail Küçükkaya'nın tercih edildiğini açıkladı:

"Karşı tarafın herhangi bir şekilde mağdur olmaması, mağdurluk duygusu yaratılmaması için Binali bey dedi ki “moderatör kim olursa olsun” Diyorlar ya bunlar ‘biz güvenilir insanlarız. Tarafsız olduğumuz için seçildik’ Hayır, siz açıktan Ekrem İmamoğlu’nu desteklediğinizi beyan ettiğiniz için bizim tarafımızdan tercih edildiniz. Mesele Ekrem İmamoğlu’nu açıktan desteklediğini ifade eden kişilerin moderatör olarak seçilmesini istemesidir Binali beyin. Önce Uğur Dündar’ı söyledi, bana Fatih Portakal’ı söyledi."

TRT yayınını da değerlendiren Ünal 'Soru sormaktan korkuyorlar' dedi.

İmamoğlu'nun TRT'deki yayınını değerlendiren Ünal, "Karşısında, kendisine soru sormak için oturan kişiler, soru sormaktan korkuyorlar. Biz bir şey söyleriz de burada tatsız bir durum ortaya çıkar. Nihayetinde TRT suçlanır korkusuyla, soru sormaktan korkuyorlar." ifadesini kullandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir