AKP'liler Oy İstedikleri Köylünün Boğazını Sıktı: 'Motorumuzu Satıyoruz, İneğimizi Satıyoruz, Açız, Aç'

 > 
553PAYLAŞIM

Konya Ereğli'de oy istemek için Çiller Köyü'ne giden AKP'liler ile köylü arasında kavga çıktı. Bir köylü 'Açız, açız. Motorumuzu satıyoruz, ineğimizi satıyoruz' diyerek köye oy istemeye gelen AKP'lilere tepki gösterdi. Daha sonra AKP'li gruptan bir kişinin köylünün boğazını sıktığı belirtildi. 

Seçim çalışmaları için sahaya inen, AKP İlçe Başkanı Zübeyir Dursun ve beraberindekiler kendilerine gösterilen tepki üzerine köylülerle kavga etti.

Sözcü'den Mehmet Ali Kayacı'nın haberine göre, Çiller Köyü’ne giden AKP'nin Ereğli Belediye Başkan adayı Adem Erdal ile köylüler arasında arbede yaşandı.

Köyün kahvehanesindeki toplantıda bir köylü 'Açız, aç' diyerek tepki gösterdi.

Perişan olduklarını belirten bir köylü “16 yıldır bu hükümet bir tane fabrika açtıysa kimliği bırakıyorum, Ak Parti'ye yarın üyeliğimi başlatıyorum. Hadi gösterin. Bir tane fabrika açtıysanız. Boş verin. İnsanları kandırmayın biz perişanız, tarlamız satılıyor, ineğimiz satılıyor, açız” derken, bir başka vatandaş da “Türkiye iyi durumda diyorsunuz. O zaman ben burada yaşamıyorum. Açız, açız. Motorumuzu satıyoruz, ineğimizi satıyoruz. Tüccar geliyor 3 lira veriyor ineğimize” diye tepki gösterdi.

Heyette bulunan bir AKP'linin “Arkadaşlar, arayı buluruz. Gün geliyor, Türkiye'yi kıskaç altına alıyorlar, ekonomimiz daralıyor” sözleri üzerine bir vatandaş, “Niye kıskaç altına giriyoruz. Amerika'dan bahsediyorsunuz, İncirlik Üssü’nü boşaltsın. Elçisini kovalayalım gitsin” dedi.

AKP'liler tepkilerin devam etmesinin ardından köylünün boğazını sıkıp kahvehaneyi terk ettiler.

Boğazının sıkıldığını savunan vatandaş 'Adamın ümüğü sıkılır mı köyde, arabanıza binip gidin. Ne sakin olacağım, gardaş köylünün ümüğü sıkılmaz' diye tepki gösterdi.

Bir kişinin telefonla kaydettiği görüntüler ve yaşanan tartışma şu şekilde 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir