Görüş Bildir
Haberler
AKP'liler 15 Temmuz'u Anlatan Kitabı Sahiplenmedi: Meclis Bütçesinden Yeniden Basılacak

etiket AKP'liler 15 Temmuz'u Anlatan Kitabı Sahiplenmedi: Meclis Bütçesinden Yeniden Basılacak

Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi Necdet Ünüvar tarafından hazırlanan ve önceki gün TBMM’de dağıtılan ‘Gazi Meclis’te O Gece’ kitabı, muhalefetin ve iktidar partisi milletvekillerinin tepkisi çekti. Dokuz dile çevrilen kitaba göre, 15 Temmuz gecesi sadece AKP’liler ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan direndi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Birgün'den Hüseyin Şimşek'in haberine göreCumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi Necdet Ünüvar tarafından hazırlanan ve önceki gün TBMM’de dağıtılan ‘Gazi Meclis’te O Gece’ kitabı, muhalefetin ve iktidar partisi milletvekillerinin tepkisini çekti. TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve AKP Grup Başkan Vekili Naci Bostancı kitaba ilişkin, “Bu kitabı sahiplenmiyoruz ve kabul etmiyoruz” dedi.

'Kitapta TBMM fotoğrafı yok'

'Kitapta TBMM fotoğrafı yok'

Gazi Meclis’te O Gece' isimli kitaba tepki gösteren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Hiçbir koşulda kabul edilemez ve AKP’lilerin bile sahiplenmeyeceği bir skandala imza atıldı” dedi.

Kitabın eksik ve yetersiz olduğunu vurgulayan Özel, darbeye direnen tek partinin AKP’ymiş gibi gösterilmesini eleştirdi. Albümün isminde Meclis ibaresi geçmesine rağmen Binali Yıldırım’ın kürsüde olduğu tek kare dışında TBMM fotoğrafı yok. Özgür Özel kitabın hazırlanma sürecinde üç saatlik söyleşi yaptığını ama sadece Erdoğan’ın sözlerine yer verildiğini söyledi. “Kitaba göre sadece Erdoğan ve AKP direndi” diyen Özel, yapılanın akıl işi olmadığını söyledi.

Muhalefet milletvekillerine yönelik görüntülere yer verilmedi

Muhalefet milletvekillerine yönelik görüntülere yer verilmedi
İçeriğin Devamı Aşağıda

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) bütçesinden hazırlanan kitapta, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının yanı sıra çok sayıda fotoğraf da yer aldı. Kamu kaynakları kullanılarak hazırlanan 80 sayfalık kitapta muhalefet milletvekillerine yönelik görüntüler yer almazken Genel Kurul’u yansıtan bir fotoğrafta bazı muhalefet üyelerinin sırtları dönük halleri yer aldı.

Kitap yeniden basılacak

Kitap yeniden basılacak

Kitabın Meclis üyelerine dağıtılmasının ardından Meclis Başkanlığı devreye girdi. Siyasi partiler daha sonra mutabakata vararak, kitabın yeni versiyonunun TBMM kaynaklarından aktarılacak bütçeyle yeniden hazırlanmasına karar verdi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
709
355
122
20
14
12
10
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Tuna Karahan

Şeyma Subaşı'nın kitabını okurum daha iyi.

Adamlar resmen cakma destan yazdi aq ajsdfhsjdfjahdfsdjfkdsadsg

Eski_id

Harbisini yazacak vasıfları yok abisi

Dead nettle.

15 temmuz u bir kahramanlık hikayesi olarak empoze etmeye çalışsalarda 15 temmuz türkiye için kara bir sayfa. Yarım yamalak kurgulanan siyasi bir darbe . B... Devamını Gör

Bozkurt

Bunlar daha gitmeden unutulur korkusunda. Darbe bir buçuk senesini doldurmadan "15 Temmuz'u Unutturma" diye afiş asmak neyin kafası? Biliyorlar bir şeyler de... Devamını Gör