Görüş Bildir
Haberler
AKP'li Yılmaz: 'Bağırta Bağırta Akdeniz Belediyesi'ni Aldık, Kanırta Kanırta da Büyükşehri Alacağız...'

etiket AKP'li Yılmaz: 'Bağırta Bağırta Akdeniz Belediyesi'ni Aldık, Kanırta Kanırta da Büyükşehri Alacağız...'

Ulaş
08.04.2021 - 16:51

AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, 'Güvenlik soruşturması' tasarısı görüşmelerinde konuşarak: “Bağırta bağırta Akdeniz Belediyesi'ni aldık, kanırta kanırta da büyükşehri alacağız” dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Meclis Genel Kurulu’nda 'Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması' teklifi görüşülürken muhalefetin 'AK Parti’nin sahada olmadığı' sözleri nedeniyle tartışma çıktı.

AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, HDP Milletvekili Rıdvan Turan’ın sözlerine karşılık: “Biz hem merkez ilçelerdeyiz hem de diğer ilçelerimizde mahalle mahalle, sokak sokak, karış karış dolaşıp vatandaşa dokunuyor, derdini dinliyoruz. Siz Mezitli'den öteye, batıya geçebildiniz mi bugüne kadar?” dedi.

Bir hafta önce Kiremithane Mahallesi’nde cumartesi pazarını ziyaret ettiğini söyleyen Yılmaz, “Size oy veren seçmen diyor ki: 'Oy verdik, bir daha göremedik' Bağırta bağırta Akdeniz Belediyesi'ni aldık, kanırta kanırta da köşe başlarını tuttuğunuz Büyükşehri de alacağız. Çırpınışlarınız boşuna, vatandaş gerçek yüzünüzü gördü artık” diye seslendi.

Özgür Özel tepki göstererek 'Siz bundan ne anladınız?' dedi.

Özgür Özel tepki göstererek 'Siz bundan ne anladınız?' dedi.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Yılmaz’ın “bağırta bağırta, kanırta kanırta” sözlerine dikkat çekerek “Bir milletvekilinin, bir kadın siyasetçinin bu cümleyi kullanmasından fevkalade üzgün ve rahatsızım” diyerek sözlerine şunları ekledi:

'Mersin Büyükşehir Belediyesini biz aldık, rıza üreterek aldık; sözümüzü söyledik ve bunun karşılığında Mersinliler o 'millî irade' dediğiniz ve size verildiğinde baş tacı başkasına verildiğinde alaşağı yapmaya da çekinmediğiniz millî irade Mersin'de bu şeklide tecelli etti. Siz belediyelerinizde birilerine köşebaşı tutturuyorsanız o sizin değerlendirmeniz. Sayıştay denetimine tabiyiz, İçişleri Bakanlığı'nın müfettişleri ortada. Bildiğiniz bir şey varsa, Bakan Yardımcısı vasıtasıyla ya da Teftiş Kurulu vasıtasıyla konuşursunuz. Mersin'in Büyükşehir Belediyesini, Başkanını suçlayamazsınız, oradaki devlet memurlarını, bürokratları töhmet altında bırakamazsınız, köşe başı tutma gibi bir siyasi partiye ve bizim partimize böyle bir iftirada bulunamazsınız hele hele büyükşehir belediyesini almak için oy isteyeceksiniz; vatandaş sandığa gidecek.'

Özel, AKP Grup Başkanı Naci Bostancı’ya seslenerek: “Sayın Grup Başkanım, nasıl kanırta kanırta alınacakmış, siz bundan ne anladınız? Sayın Bostancı, bir kadın milletvekili, mevkidaşımız, kanırta kanırta belediye başkanlığı almanın andını içiyor burada, herhâlde bu konuya sizin bir açıklama getirmeniz lazım” dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
539
250
43
25
13
5
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Barney

bu ablayı kim kanırta kanırta şey yaptı da şimdi çıkmış anıra anıra konuşuyo. meclise bak aq dingonun ahırı gibi her türden var.

Pasif Kullanıcı

akplilerin olduğu bölgelerden uzak durun işidli kardeşlerini sokaklara salacaklar gibi.

Pasif Kullanıcı

laaan bu ne kavgada söylenmez :)))))) g..tünüzden kan alıcazıda ekleseydin