Görüş Bildir
Haberler
AKP'li Kadın Kolları Başkanı'ndan Tepki Çeken Paylaşım: 'Kâfirler Bir Olup Birleşse Ne Çıkar…'

etiket AKP'li Kadın Kolları Başkanı'ndan Tepki Çeken Paylaşım: 'Kâfirler Bir Olup Birleşse Ne Çıkar…'

Batuhan
26.04.2018 - 20:39

AKP Alanya Kadın Kolları Başkanı Gülay Özen, sosyal medya hesabından tepkilere neden olan bir paylaşım yaptı. 12 Nisan’da Alanya Kadın Kolları Başkanlığı görevine gelen Özen, “Kâfirler bir olup birleşse ne çıkar… Bizim Reis lakaplı liderimiz var. Reisimizi 24 Haziran’da başkan yapacağız ” diye yazdı. CHP Çukurova İlçe Kadın Kolları Başkanı Sonay Gültekin Özel de konuyla ilgili, 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek suçundan yargılanmalıdır” açıklamasını yaptı.

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, CHP Çukurova İlçe Başkanı Zihneti Emre ‘Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenmek istiyorum. Kendisine oy vermeyen ya da oy vermek istemeyen insanları kâfir ilan eden AKP Alanya İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Özen hakkında ne düşünüyor? Gülay Özen'in bu sözleri kendisi için ne ifade ediyor?” diye sordu.

İşte tepki çeken o paylaşım 👇

AKP İlçe Kadın Kolları Başkanı Özen, paylaşıma gelen tepkiler üzerine kafirler kelimesinin yanına parantez içerisinde (Tüm Türkiye Düşmanları) ifadesini ekledi. Mesajını, “Kafirler (tüm Türkiye düşmanları) bir olup birleşse ne çıkar… “Reis” lakaplı liderimiz var bizim” diyerek değiştirdi.

'Yargılanması gerekiyor'

'Yargılanması gerekiyor'

CHP Çukurova İlçe Kadın Kolları Başkanı Sonay Gültekin Özel ise “Çağdaş bir ülkenin, aydın bir kadını olarak Alanya AKP Kadın Kolları Başkanı Gülay Özen'in kullandığı ifadelerden utandım. Bu çağda bu nasıl bir mantık, bu nasıl bir anlayış, bu nasıl bir inanış anlamak, anlayabilmek mümkün değil. Ne demek kâfirler bir olup birleşse? Bu ülkede sadece AKP'ye oy verenler mi Müslüman? Gülay Özen'in AKP'den ihraç edilmesi bir şey ifade etmez, derhal hakkında soruşturma açılmalı, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek suçundan yargılanmalıdır” dedi

Bu paylaşımın gündeme gelmesinin ardından sosyal medyadan da tepkiler geldi...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
886
356
61
47
34
20
11
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

1.si kafir değil, Kâfir . 2.si Türkiye değil, Türkiye Cumhuriyeti. 3.sü sen orul orul or*spusun!!

Pasif Kullanıcı

orul orul hahaha

Tüpçü Fikret

Olm bunlar başörtüsünü çok sıkı bağlıyorlar herhalde oksijen alsalar böyle olmazdı asdfgfnhjbmn

Emre Çırıkka

jskahfvjdsgdfbgkşfsdjbgdflhjlvdfjlhg mantıklı

Söyledim gitti

"Herhangi bir kimse, din kardeşine "Ey kafir!" derse, bu tekfir sebebiyle ikisinden biri muhakkak küfre döner. Eğer o kimse dediği gibi ise ne ala. Aksi takd... Devamını Gör

Aysun Bulut

sözde müslümanlara güzel cevap