AKP Grup Başkanı Bostancı: 'Milletvekili Transferine İzin Vermeyecek Bir Düzenleme Üzerine Çalışıyoruz'

 > 
50PAYLAŞIM

İlk olarak Bahçeli tarafından gündeme getirilen 'milletvekili transferi' ile ilgili düzenleme şekillenmeye başladı. Konuyla ilgili açıklama yapan AKP Grup Başkanı Naci Bostancı, ''AK Parti ve MHP, milletvekili transferine izin vermeyecek bir düzenleme üzerine çalışıyor'' açıklamasında bulundu.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Bostancı, ''Halkın tayin milletvekillerinin temsil ettiği siyasi iradenin çeşitli oyunlarla ahlaka, demokrasiye aykırı şekilde değiştirilmesine, pazara çıkartılmasına imkan vermeyecek bir hukuki çalışmayı MHP ile birlikte yürütmekteyiz'' dedi.

"Teklif olgunlaşınca diğer partilerle paylaşılacak"

Teklif olgunlaştığında diğer partilerle de paylaşacaklarını belirten AKP Grup Başkanı, ''Siyasi rekabet, partilerin kurallar dahilinde ancak ülkenin üst çıkarlarını asla gözden çıkartmaksızın mücadelesi elbette olacak'' dedi.

"Herkes gücünü ve meşruiyetini halkın iradesine borçludur"

Bostancı ayrıca, ''Fakat unutmayalım: herkes gücünü ve meşruiyetini halkın iradesine borçludur. Kimse kendisini bu iradeyi keyfince değiştirecek yetkide göremez'' diyerek sözlerine son verdi.

Konu Bahçeli'nin açıklamalarıyla gündeme gelmişti

Virüsün Gölgesindeki Tartışma: Bahçeli’nin 'Siyasi Partiler Kanunu Değişsin' Çağrısı Nasıl Yankı Buldu? - onedio.com
Virüsün Gölgesindeki Tartışma: Bahçeli’nin 'Siyasi Partiler Kanunu Değişsin' Çağrısı Nasıl Yankı Buldu? - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir