Görüş Bildir

etiket AKP'den İstifa Eden Yeneroğlu: 'Partideyken Çocuklarımın Yüzüne Utanmadan Bakamıyordum'

Anasayfa > Gündem

Geçtiğimiz aylarda AKP'den istifa eden Milletvekili Mustafa Yeneroğlu aldığı kararın temelinde yatan nedenleri açıkladı. Yeneroğlu yaşanan haksızlık ve hukuksuzlukların kendisi için dayanılmaz boyutlara ulaştığını söyledi. Yeneroğlu ayrıca, 'AKP'de siyaset yaparken çocuklarınızın yüzüne utanmadan bakamıyor muydunuz?' sorusuna, 'Son bir yılda bakamıyordum' diye yanıt verdi.

İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, AKP ile yollarını ayırma nedenini anlattı. Adem Özkese’nin Youtube kanalına konuk olan Yeneroğlu, yaşanan haksızlık ve hukuksuzlukların kendisi için dayanılmaz boyutlara ulaştığını anlattı. Yeneroğlu, “AKP’de siyaset yaparken çocuklarınızın yüzüne utanmadan bakamıyor muydunuz?” sorusuna, “Son bir yılda bakamıyordum” diye yanıt verdi.

Yeneroğlu sözlerin şöyle devam etti 👇

“Şimdi 2016’da bu süreçte baktım ki hukukla alakası olmayan o kadar büyük haksızlıklar yapılabiliyor ki. Elbette Sayın Erdoğan’a bunları anlatıyordum. İlk başta anlayışla karşılayabileceğini düşünüyordu. Meselelere kendi açımdan çok naif yaklaşıyordum. Ama zamanla gördüm ki toplumu kutuplaştırmaya matuf ve kendi zihin dünyasında hukuk dışında başka kategoriler var. Ben bunları düşman hukuku diye kelimelendiriyorum. Toplum da bu şekilde liderin bu yönlendirmeleri doğrultusunda, çünkü basın tamamen ellerinde. Kamuoyu nasıl isteniyorsa öyle gösteriyor, diğerleri de korkuyor zaten.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
662
180
150
120
31
21
15
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
patatessoğan lobisi

Özet: Boynuma gelene kadar rahatsız değildim, ağzıma girmeye başlayınca son bir yıldır rahatsız oldum.

Deniz

Okumadım, sadece başlıklara bakıp yorumlara indim. Konuyu özetlemişsin, teşekkür ederim. 🙂

Kzlt

Ayrılmaların ilk örneğini kurucu üye Abdüllatif Şener vermişti, bakanlıkları işaret ederek örtülü ödenek adı altında dönen paralardan özelleştirme ve yolsuzl... Devamını Gör