Akit Yazarı Abdurrahman Dilipak: '8 Mart Yürüyüşüne Katılanlar Fahişelikten Yanalar'

 > -

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kaleme aldığı yazıda, kadın yürüyüşlerine katılanlara saldırıda bulundu. Dilipak, "Feminist Gece Yürüyüşü ile önce feminist gösteriye, ardından gay ve lezbiyenlerin, fahişelerin sokaklara çıktıkları bir gösteriye döndü. Bunların aile diye bir meseleleri yok. 'İffet'le dalga geçiyorlar, fahişelikten yanalar. Bunu özgürlük olarak görüyorlar" diye yazdı.

Dilipak'ın "8 Mart’ta ne oldu?" başlığıyla yayımlanan yazısında "Bizde 8 Mart 2016’da 'Feminist Gece Yürüyüşü' ile önce feminist gösteriye, ardından gay ve lezbiyenlerin, fahişelerin sokaklara çıktıkları bir gösteriye döndü. 'Dünya Emekçi Kadınlar' günü önce 'Dünya Kadınlar Günü'ne döndü, ardından 'Feminizm' üzerinden gay ve lezbiyen gösteriye döndü" ifadelerini kullandı. 

 "Lilith’in Sürtükleriyiz, Dolapta zıkkımın kökü, sokakta isyan var, Tam iffetli olacam bi gülme geliyo" gibi pankartları sıralayan Dilipak, "Daha buraya yazamayacağım bir sürü abukluklar' ifadesini kullandı. 

Dilipak yazısına şöyle devam etti:

(...) "Bunların, Suriyeli, Filistinli, Mısırlı, Yemenli kadınlarla, kızlarla, annelerle bir ilgisi yok. Aile diye bir meseleleri yok. 'İffet'le dalga geçiyorlar, fahişelikten yanalar. Bunu özgürlük olarak görüyorlar.

'Kadın hakları' diyorlar da, artık kadın-erkek birbirine karıştı. Cinsiyet eşitliği”nden vazgeçtiler, 'cinsiyetsiz bir toplum' için çalışıyorlar. 'Kadın' da 'yok' onlar için, 'aile' de. Biz 'hanım', 'hatun' diyoruz. Önce 'bay-bayan' dediler, olmadı 'kadın-erkek' dediler. Beyefendi-hanımefendi mi kaldı? 'Efendi' demek yasayla yasaklandı ya! 'Ana-anne, hala, teyze, nine' zaten yok. Kim ki onlar! Cinsiyet ayırımı da yok artık. Transseksüel, biseksüel tipler. Kadın gibi erkek, erkek gibi kadın. Şeytana köle olmanın adını 'özgürlük' koydular. Artık 'Dünya kadınlar günü' de cinsiyetçi, ayırımcı bir gün olduğu için artık birkaç sene sonra kaldırırlar herhalde!? 'Cinsiyetsiz eğitim'in, 'başarı'ya odaklanmış ve 'gayeye giden her yolu meşru sayan', 'Lilith’in çocukları'nın, bizim, Osmanlı’yı 'Lale devri'nden ibaret sanan 'Tanzimat kafalı' 'Lale Devri Çocukları'nın varacağı yer orası!"

Dilipak, "8 Mart'ta ne oldu?" başlıklı yazısında yer alan ifadeler nedeniyle sosyal medyanın da gündeminde.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir