Görüş Bildir
Haberler
'Akil' Hülya Koçyiğit: 'Kimse Baskı Altında Değil, Bilakis Herkes Fazla Özgür'

etiket 'Akil' Hülya Koçyiğit: 'Kimse Baskı Altında Değil, Bilakis Herkes Fazla Özgür'

Emre Ordu
10.02.2018 - 13:39 Son Güncelleme: 10.02.2018 - 21:10

Çözüm sürecinde 'Akil İnsanlar' heyetinde yer alan oyuncu Hülya Koçyiğit, ülkede baskı olduğu eleştirilerine itiraz etti. Türkiye'den daha açık bir toplum görmediğini söyleyen Koçyiğit, 'Kimse baskı altında değil, bilakis herkes fazla özgür' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Hülya Koçyiğit eşi Selim Soydan ile birlikte Posta gazetesinden Alev Gürsoy Cimin'in sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çok başarılı bulduğunu ifade eden Koçyiğit, 'Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sevmenizin ana nedeni ne?' sorusuna, 'Sevmekten öte takdir ediyorum. Çok da destekliyorum. Ama eğitimin düzeltilmesi konusunda kendisinden beklentimiz var. Sanat konusunda da daha büyük teşviklere ihtiyaç duyuyoruz' diyerek yanıt verdi.

"Sosyal medya bu kadar hayatımızın içindeyken kim baskı altında hissedebilir?"

"Sosyal medya bu kadar hayatımızın içindeyken kim baskı altında hissedebilir?"

Koçyiğit, 'Şu an Türkiye’yi nasıl buluyorsunuz?' sorusunu ise şöyle cevaplandırdı:

'Söylenildiği kadar baskı olduğunu düşünmüyorum. Bundan daha açık bir toplum görmedim ben. Bir kere böylesine bir iletişim çağında yaşarken, sosyal medya hayatımızın bu kadar içindeyken kim kendini baskı altında hissedebilir ki? Kimse baskı altında değil, bilakis herkes fazla özgür. Çok fazla atıp tutuyorlar.'

"Kılıçaroğlu sadece kendi milletvekili için yola çıkmıştı"

"Kılıçaroğlu sadece kendi milletvekili için yola çıkmıştı"
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Koçyiğit, Adalet Yürüyüşü'nü inandırıcı bulmadığı yönündeki açıklamasının hatırlatılması üzerine 'Kemal Kılıçdaroğlu birçok hayati konuda sesini çıkarmayıp kendi milletvekili Berberoğlu hapse girince “Adalet istiyorum” dedi. Daha sonra birileri kendisine “Herkes için adalet” istemesini söyledi. Oysa Kılıçdaroğlu kendi milletvekili için yürüyüşe, yola çıkmıştı. Keşke sadece bu konu için değil, herkesi ilgilendiren genel konular için yola çıksaydı demiştim. O da yanlış anlaşıldı' ifadelerini kullandı.

'Afrin Bildirisi' eleştirisi: "Sırası değil"

'Afrin Bildirisi' eleştirisi: "Sırası değil"

Hülya Koçyiğit, Afrin operasyonunu ise şu sözlerle değerlendirdi:

'Afrin bir mecburiyet. Bıçak kemiğe dayanmıştı. Başka türlü hareket edemezdik. Hem de hakkımız bu. Çünkü tecavüze uğruyoruz. Terörden kimse bizim kadar çekmemiştir. Artık yeter. Bir de insanın gücüne gidiyor. NATO ülkesiyiz, Amerika’nın dostuyuz. Ama Amerika bize düşmanlık yapan PKK’ya destek veriyor. Tüm bunlar insanı isyan ettiriyor. Şu an yaptığımız haklı bir meşru müdafaa. Ayrıca 3,5 milyondan fazla mülteci var ülkemizde. Onlar da inşallah kendi ülkelerine yavaş yavaş döner. Dönebilmeleri için onlara zemin de hazırlıyoruz. Tıpkı Fırat Kalkanı’nda yaptığımız gibi. O çok başarılı bir operasyon. Oraya insanlar döndü ve hayat başladı. Aynı şeyi burada da yapmak mümkün. Sınırımız ne kadar güvenli olursa biz de o kadar huzurlu oluruz.'

Koçyiğit, sanatçıların Afrin Bildirisi'ni ise 'Milletçe böylesine önemli bir konuda haklı bir müdafaa yaparken bu bildirinin sırası değildi' diyerek eleştirdi.

"Akil İnsanlar içinde olmaktan pişman değilim, elçiye zeval olmaz"

"Akil İnsanlar içinde olmaktan pişman değilim, elçiye zeval olmaz"

Hülya Koçyiğit çözüm sürecinde 'Akil İnsanlar' heyetinde yer almıştı. Cinmen'in, bu konuyla ilgili eleştiriler yapıldığını belirtmesi üzerine Koçtiğit, 'PKK terörü ayrı şey, Kürt halkıyla barışmak, onlara yıllarca verilmeyen haklarını teslim etmek ayrı şey. Bu konuda elimi taşın altına koyduğum için hiç pişman değilim. Elçiye zeval olmaz' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Koçyiğit'in sözlerine sosyal medyada yapılan yorumlardan bazıları şu şekilde 👇

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1857
874
550
246
82
69
29
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

Koçyiğit yerden göğe kadar haklı. Bu ülkede insanlar canının istediği insanı öldürüp, dolandırıp, istediği kadına, bebeğe tecavüz edip doğru düzgün ceza bile... Devamını Gör

Beyza

E, haklı kadın. Ülke o kadar özgür ki istediğine tecavüz ediyorsun, istediğini öldürüyorsun yine ceza almıyorsun. Dediği gibi fazla özgürüz, ne baskısı?

Buchanan

güzel ama sürreal bir noktaya değindin, hoşuma gittiği kadar da gitmedi...

Stranger Man

"Kasnak yuvarlandı elek oldu eski orospular melek oldu."