Görüş Bildir
Haberler
Afganistan'a İnsani Yardım Treni Yola Çıktı

Afganistan'a İnsani Yardım Treni Yola Çıktı

Batuhan
27.01.2022 - 11:44

Türkiye, Afganistan’da yaşanan insani trajediye duyarsız kalmıyor. Afganistan'a 750 ton malzeme taşıyan 'İnsani Yardım Treni' Ankara'dan yola çıktı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Törene katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin dünyanın neresinde olursa olsun bütün mazlumların yanında olduğuna dikkati çekti.

Afganistan İnsani Yardım Treni Uğurlama Törenine katılan Bakan Karaismailoğlu, 'Türkiye Cumhuriyeti, Türk milleti, bütün mazlumların ihtiyacı olduğu her zaman yanında olduğunu ispatlamıştır. Yine dost kardeş ülke Afganistan halkının yanında olmuştur. 2 trenimiz yaklaşık 750 ton iyilik malzemesi taşımakta. 4 bin 168 kilometre yol katederek İran, Türkmenistan üzerinden Afganistan'a ulaşacak.' diye konuştu.

"Gönlü zengin olan bu işin hassasiyetinde olan bir milletin evladıyız"

"Gönlü zengin olan bu işin hassasiyetinde olan bir milletin evladıyız"

İçişleri Bakanı Soylu, şunları kaydetti;

'Biz vicdanını askıya almış bir millet değiliz. Bunu altını çizeek söylüyorum. Son 4 yılın dünyanın en çok yardım yapan ülkesiyiz milletiyiz. Oysa Amerika bizden daha zengin, Avrupa bizden daha zengin. Gönlü zengin olan bu işin hassasiyetinde olan bir milletin evladıyız. Bunu hep beraber devam ettirmeliyiz ve oradaki kardeşlerimize elimizi hep beraber uzatmalıyız.'

Öte yandan, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD), twitter hesabından yola çıkan trene ilişkin, 'İyilik Treni Afganistan Yolunda! Afganistan’da 12.9 milyon çocuk insani yardıma, 18.8 milyon kişi ise acil gıdaya ihtiyaç duyuyor. Dünyanın dört bir yanında zor durumdaki insanların yardımına koşan ve insanlığın yanında olmayı seçen ülkemiz Afganistan halkının yanında!' ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
11
6
6
3
1
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
DeDe

Ben umarım bacimdan, bacim ölür açından.... Kurtulamadilar bu Arap seviciliginden, illa yardım gerekiyorsa dönde yönettiğini sandığın ülkenin haline bak saba... Devamını Gör