Adı Hasan Olanların ve Hayatında En Az Bir Tane Hasan Tanıyanların Hak Vereceği Hasanlar Analizi

467PAYLAŞIM

Ne diyorsunuz Hasanlar, doğru mu bu anlatılanlar?

Bilenler bilir de bilmeyenler için açıklayalım bakalım. Hasan, Arapça "hsn" kökünden, güzellik anlamına gelen "hüsn" kelimesinden türemiştir. Hasan da bu minvalde "güzel" demek oluyor ki birazdan göreceğimiz gibi hiç de haksız değiller.

Bu içeriği yapmaya başlamadan önce bir Hasan tipi bulmak gerekiyordu konuyu daha da somutlaştırmak için. Biraz araştırınca içerik boyunca göreceğiniz adamın Hasan olmak için doğduğundan emin oldum ve bu beyi seçtim. Kendisi Bollywood yıldızı Hrithik Roshan ama bence kesinlikle Hasan.

Babanızı, dayınızı, amcanızı ayrı tutup genellediğimiz zaman Hasanlar'ın genelinde işte böyle mahzun bir güzellik görürsünüz. Bilmiyorum, belki babanızda da görürsünüz ama arkadaş olan Hasan'ın suratında net olarak o hafif yakışıklılık vardır.

Bunların en güzel özelliği de ortalıkta "aygır gibi yakışıklıyım" diye gezmemeleri. Bu durumu hiçbir zaman ön plana koymazlar ama bu kendilerine özen göstermedikleri anlamında da gelmez.

İç dünyalarına inmemiz gerekirse de bir Hasan'dan daha merhametli ve şefkatli çok az isme denk gelirsiniz. Yok mudur? Mutlaka vardır ama Hasan, gerektiği zaman sizin sırtınıza Kızılay battaniyesini sarıp elinize sıcak çorba verebilecek yardımseverlikte biridir.

Dışarıya ne kadar faydası varsa, kendine de o kadar az faydası vardır. Gönülleri Konya Ovası kadar geniştir amaaaaa... Bakın burası çokomelli: İstemeden vermezler! Yani Hasan'ın yanınızda olmasını istiyorsanız illa "imdat" demeniz lazımdır.

İlişkilerinde hiçbir zaman tam tatmini sağlayamamış, her hikayesi yarım kalmış bir melankolinin esrikliğine teslim olmuş hissederler kendilerini. Arkadaşlarına gösterdikleri mesafesizliği, ilişkilerinde beceremezler. Hep bir ürkek yaralı ceylan olma korkusu yaşarlar...

Girdiği kabın şeklini alacak kadar her ortama uyumlu, çakmakla kontrol edilen doğalgaz kaçağının patlaması gibi keskin prensiplere sahiptirler. Yani bunlarla arkadaş olmak şahane bir şeyken, sevgili olmak bir miktar risk almak demektir bu anlamda.

Sadakat anlamında ibreleri yukarıyı gösterir ama sonuçta erkek milleti, hiçbirine kefil olmaya gelmez. Uçana kaçana genellikle saldırmazlar, öncelikleri daha farklıdır. İletişim insanıdır bunlar, diyaloga ve paylaşıma önem verirler.

Hasanlar'ın karakter olarak denk düştüğü diğer isimler Hakan ve Barış olabilir. Hemen hemen aynı semptomları gösterir, aynı şekilde vücuda nüfuz ederler ve genellikle kalıcı hasar bırakmazlar. Bana kalırsa her insanın hayatında en az bir tane Hasan olması, o kişiyi mutlu edecek ve hayatı çekilir kılacaktır. Hasanlar'a değer verebilirsiniz...

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
can-kahraman8

Arzu 💩

guner.soyer

Kahkaha atan Emoji nerede..?

can-kahraman8

💩💩💩💩💩💩💩💩

panik-anne

Bu kadar kültürel birikime sahip bir içerik hazırlamak için çok mu uğraştın acaba?

norman-stansfield

Hasan olduğumu öğrendim vay amk e-devlet isim değiştirme enter

specialturk

Hasan Mezarcı bu hasanlara dahil mi ?

Görüş Bildir