Adeta İnsan Sevmeyen İnsanlar İçin Yaratılmış, Kimseye Değmeden Yapabileceğiniz 12 Meslek

 > 
68PAYLAŞIM

Herkes insan canlısı olmak zorunda değil. Ancak iş hayatının gereklilikleri sebebiyle gün içerisinde ister istemez sayısız insana temas etmek durumunda kalıyoruz.

US Department of Labor - Occupational Information Network'e kayıtlı 974 meslek grubu arasından, minimum insan etkileşimi gerektiren 12 mesleği Business Insider derlemiş.

Kaynak: http://www.businessinsider.com/best-jobs...

12. Ekonomistlik

Araştırma yapıp rapor hazırlamaktan, ekonomik krizleri, dünya borsalarını, faizleri, göstergeleri, tahminleri, Dünya Bankası'nı ve daha pek çok şeyi eş zamanlı takip etmeye çalışmaktan konuşacak zaman pek kalmıyor.

11. Çömlekçilik

Ghost filminden bir sahne çekmiyorsanız size fazla ilişen, karışan olmaz.

10. Taşıt Parçası Boyacılığı

Otomobil, kamyon, tren, gemi, uçak, her türden taşıtların parçalarını boyama işçiliği de sessiz sedasız, kendi halinde yapılabilecek işlerden.

9. Dökümcülük

Sıvı bir hammaddenin ortaya sanayide kullanılacak kalitede bir ürün çıkarmak üzere kalıplara döküldüğü dökümcülük, ister eski usül, ister yepyeni otomasyon teknolojileri kullanılarak olsun, muazzam dikkat ve konsantrasyon isteyen yapısıyla sükunet gerektiren işlerden biri.

8. Ağaç Deviriciliği

Çevresine minimum zarar verecek şekil, hız ve yönde bir ağacı devirmek için sosyal olmanız gerekmese de; yine de çok kalın gövdeli ağaçlar için tek başına yapılabilir bir iş değil.

7. Cila ve Zımparacılık

Hayatımızda kullandığımız her türlü endüstriyel ürünün neredeyse tamamı bu prosesten geçer. Haliyle yoğunluktan sosyalleşmeyişiniz etrafta garip kaçmaz.

6. Jeolojik Numune Test Teknikerliği

Petrol, gaz, mineral, özel kayaçlar ve daha pek çok türden jeolojik numuneyi test etmek sessizce yapılabileceği gibi oldukça zevkli de olsa gerek.

5. Kumaş Presleyicilik

Üretime girmeden önce kumaşı düzleştirilip kırışıklardan ve pürüzlerden sessiz sakin arındırdığınız esnada onca buhar sizin de kırışıklarınızı açabilir.......

4. Her Türden El İşçiliği, Zanaatkarlık

Neredeyse hammadde alım ve sonrasında ürünün satışı hariç tek bir insanla muhatap olmanıza gerek yok.

3. Şairlik ve Söz Yazarlığı, Bestecillik

Haftalarca evden çıkmasanız olabilir.

2. Çiftçilik ve Irgatlık

Kendi domates-biberinizi yetiştirmek zaten muhtemelen emeklilik hayalinizdi.

1. Vahşi Doğa Avcılığı, Fotoğrafçılığı

Avcılık kısmını önermemekle beraber, vahşi ve yırtıcı yaşamı fotoğraflamak listenin en sessiz, gürültüsüz ve tek başına yapılması gereken mesleği oluyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erkan-yesilkan

Daha geniş bir araştırma yapılmalı bence. 12 tane meslek çok sınırlı. Tembel amerikalılar, çim biçmeyi, köpek boku temizlemeyi niye eklememişler! İdris Usta bile bunlardan akıllı!

fatih-esen3

US Department of Labor - Occupational Information Network'e kayıtlı 974 meslek grubundan Business Insider derlemiş. O business insiderin ben ta amk. İnsan sevmeyen asosyal dediğiiz mesleklere bir bak. Şair, çömlekçi , zanaatkar, çiftçilik. SİZİN BEN MANTALİTENİZİ SİKİYİM.

zeynepgok

Meslekleri kötülememiş ki insanlardan daha kolay uzak durabileceğin meslekleri sıralamış. Şahsen insanlarla sıkı fıkı olmaktansa kendi işimi tek başıma yapmayı tercih ederim.

menemen

hangi dil aq bu

rafaelm

Düşünsene çiftçi mesela adam tarlasına gider mahsulünü işler evine gider bakar keyfine bir satış desen onuda toptancılara satıyorlar zaten ne kaldı dostum bir şey derken düşün biraz ayrıca şu yazdığın yazı görüntü kirliliği.

evan

İnsanlarla uğraşmamak için birebir meslekler.

Görüş Bildir