Adana'da Tabela Operasyonu: Belediye Arapça Yazılara 'Türkçenin Korunması Adına' El Koydu

 > -

Adana Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, iş yerlerine asılan Arapça tabelaları düzenledikleri operasyonla kaldırdı. Belediye tarafından yapılan yazılı açıklamada, 'Adanalıların yoğun şikayeti üzerine harekete geçen Büyükşehir Zabıta ekipleri, Türkçeyi korumak adına yurt dışından gelen sığınmacıların yaşadığı bölgelerde bulunan Arapça tabela, led ışık ve posterleri söktü' ifadeleri kullanıldı.

Uygulama, Suriyelilerin yoğun olarak yaşadığı Kocavezir Mahallesi, Güney Kuşak Bulvarı, 5 Ocak Bulvarı ve kentin farklı bölgelerinde gerçekleştirildi.

Belediye düzenlediği operasyona ilişkin görüntüleri resmi internet sitesinden paylaştı

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

"Adanalıların yoğun şikayeti üzerine harekete geçen Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Denetim Şube Müdürlüğü ekipleri, yurt dışından gelen sığınmacıların yaşadığı bölgelerde bulunan Arapça led ışık, tabela ve posterleri sökerek temizlik yaptı.
Kocavezir Mahallesi, Güney Kuşak Bulvarı, 5 Ocak Bulvarı ve şehrin muhtelif bölgelerinde açtıkları iş yerlerinde izinsiz tabela, led ışık ve poster kullanan sığınmacıların, kanunlara aykırı bu faaliyetleri, Adana Büyükşehir Belediyesi zabıtalarınca sona erdirildi.
Adanalıların Türkçeye sahip çıkmak adına gösterdikleri hassasiyetin gereği olarak yaptıkları şikayetleri değerlendiren Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Denetim Şube Müdürlüğü ekipleri, söktükleri Arapça tabelaları araçlara yükleyip bölgeden uzaklaştırdı."

Belediyenin tabela operasyonu hakkında sosyal medyada ne dediler?

Belediyenin tabela operasyonu hakkında sosyal medyada ne dediler?
Belediyenin tabela operasyonu hakkında sosyal medyada ne dediler?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir