Görüş Bildir
Haberler
Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı'nın Makam Odasına Haciz Geldi

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı'nın Makam Odasına Haciz Geldi

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin önceki dönemlerden kalan 2 milyon 750 bin liralık borcundan dolayı başkanlık makamındaki eşyalar haczedildi. Haciz işleminden sonra Başkan Zeydan Karalar, boş kalan odasına kahvehane masası ve sandalye getirterek çalışmaya başladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, bir firmanın 2016’da aldığı bir ihale üzerine yaptığı işin parasını alamadığı gerekçesiyle kendilerini haciz ile karşı karşıya bıraktığını ve makam odasındaki eşyalarının alındığını söyledi.

Masa ve sandalyelerin alınmasından sonra boş kalan makam odasında konuyla ilgili açıklama yapan Karalar, söz konusu firmanın sahibinin geçmiş dönemde bir önceki belediye başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü’nün de yargılandığı Ceyhan Belediyesi’ne ilişkin bir davada yargılanan bir kişi olduğunu söyledi.

"Benim odaya ihtiyacım yok"

DHA'nın haberine göre Karalar, “Bu şahıs bizi hacizle karşı karşıya bıraktı. Aslında benim odaya ihtiyacım yok. Odada oturan, vakit geçiren değil, sahada olan biriyim. Bu şahıs önceki dönemde belediyeden ihaleler almış. Bugüne kadar 30 milyon liralık ihale almış. Kendisine 20 milyona yakın para ödenmiş. Sadece 2020 yılında 6 milyon 400 bin lira para ödemişiz. Bu kişinin belediyeye sattığı parkeleri başka işlerde de kullanarak fazladan fatura kestiği iddia ediliyor. Şu anda teftiş kurulu incelemesini sürdürüyor. Tek gerçek ise bu işin 2016 yılında ortaya çıkmasıdır. Ben alacaklıya soruyorum, 2016,2017 ve 2018’de aklın neredeydi? Neden 4 yıl bekledin? Bu kadar bekleyebiliyorsan bu işin maliyeti nedir? Bu kişiye olan borç 5 milyon 800 bin liradır. Bu borç muvazaalı bir borçtur. Adanalılara söylüyorum, bu kardeşiniz tüm zorlukların üstesinden gelecektir” diye konuştu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
92
27
14
12
7
5
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Balkan Türkleri

Halkın iradesine saygısızlık ! 2019'da göreve gelen başkan 2016'daki borç yüzünden haczediliyor.2019'da seçimi Mhp kazansaydı bu haciz işlemi uygulanacak mıy... Devamını Gör

lala paşa

Hemşehrim diye demiyorum ama yerde bağdaş kurmuş halde çalışırken ayrı, sonradan gelen masada çalışırken ayrı karizma duruyor. Size rağmen buradayım demenin ... Devamını Gör