ABD'li Vegan Çift, Sadece Sebze ve Meyve ile Besledikleri Bebeği Öldürmekten Yargılanıyor

 > -
Abone ol

ABD'li bir vegan çift, yalnızca çiğ sebze ve meyve ile beslediği ve iddiaya göre açlıktan ölen 18 aylık bebeğin cinayetinden yargılanıyor. Çiftin suçlu bulunmaları halinde idam cezası ile karşı karşıya kalabileceği belirtiliyor.

Independent'in haberine göre Florida'da yaşayan Sheila O'Leary, geçtiğimiz Eylül ayında 18 aylık bebeğinin nefes almadığını ve bedeninin soğuduğunu fark ederek acil servis merkezini aradı.

35 yaşındaki anne, bebeği yaşama döndürmeye çalıştı ancak sağlık ekibi ulaştığında bebek hayatını kaybetti.

Sadece çiğ sebze ve meyve yedirmişler

Florida'lı çift (Ryan Patrick O'Leary ve Sheila O'Leary), polise bebekleri için sadece çiğ meyve ve sebzelerden oluşan bir beslenme düzeni uyguladıklarını söyledi. 

Polis yetkililerinin bildirdiğine göre bebek öldüğünde sadece 8 kilogramdı. Uzmanlar bu ağırlığın yedi aylık bir bebeğin sahip olması gereken ağırlığa denk geldiğini söylüyor.

Kasımda ebeveynler ağır taksirle öldürmeden yargılanmaya başlamıştı ancak büyük jürinin iddianamesinin ardından suçlamalar artırıldı.

Yetkililere göre çift, 18 aylık bebeğin ölümünün ardından birinci dereceden cinayet, ağır çocuk istismarı, ağır taksirle öldürme, çocuk istismarı ve iki çocuğun ihmali suçlarından yargılanacak.

"Bu davadaki kanıtlar ve olay yeri yürek burkuyor"

Eyalet savcısı Amira Fox, iddianamenin çocuk istismarından ve ağır ihmalden mustarip diğer üç çocuğu da kapsadığını dile getirdi. Söz konusu çocuklar 3, 5 ve 11 yaşlarında.

Çocukların aynı zamanda yetersiz beslendiği ve birinin bazı dişlerini kaybettiği iddia ediliyor.

Savcı Fox şunları ekledi:

"Bu davadaki kanıtlar ve olay yeri yürek burkuyor. Bu fotoğrafları bir anne ve eyalet savcısı olarak unutmam mümkün değil."

Çift idam cezası alabilir

Mahkemeye pazartesi günü çıkartılacak çift, şu anda cezaevinde tutulmaya devam ediyor. Çift suçlu bulunursa idam cezası ihtimaliyle karşı karşıya kalabilir.

Avustralya'da bir başka vegan çift çocuklarının "yetersiz beslenmesine neden olmakla" suçlanmış ve 18'er ay hapis cezasına çarptırılmıştı 👇

Çocuklarını Vegan Olarak Besleyen Çifte 18 Ay Hapis Cezası: '19 Aylık Bebek 3 Aylık Gibi Görünüyordu' - onedio.com
Çocuklarını Vegan Olarak Besleyen Çifte 18 Ay Hapis Cezası: '19 Aylık Bebek 3 Aylık Gibi Görünüyordu' - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir