İncirlik'te ABD'li Komutanın Madalyasını Kabul Etmeyen Bir Yiğit Albay: Orkun Özeller

-

YPG'ye ağır silah yardımında bulunma kararını açıklayan ABD, geçtiğimiz günlerde bir madalya töreni düzenledi ve törende Albay Orkun Özeller'e de bir madalya vermek istedi. Fakat hiç beklemedikleri onurlu bir duruşla karşı karşıya kaldılar.

Geçtiğimiz günlerde İncirlik Üssü'nde IŞİD'le Mücadele Koalisyon Karargahı'nda bir veda töreni düzenlendi.

Aynı zamanda bir madalya töreni de yapıldı. Gösterdiği üstün başarılarından dolayı ABD Komutanlığı, Albay Orkun Özellere'de bir madalya vermek istedi. Madalyayı ''Doğal Kararlılık Harekatı Komutanlığı'' adına ABD'li Albay Kevin Leahy verecekti.

"‘Onurum bu madalyayı kabul etmeme müsaade etmemektedir.”

Madalyayı reddeden Albay, yaptığı konuşmanın ardından tören alanını terk etti. İşte o konuşması:

“Türkiye olarak güzel işler başardığımızı düşünüyorum. Bunların en önemlisi de El-Bab operasyonu sırasında hiç sivil kayıp ve dost ateşi ile vurulma olayının olmamasıdır. Oysa haritaya baktığınızda Suriye ve Irak'ta bu tür zayiatlar yaşanmaktadır. Bu da ‘bizim' ne kadar başarılı olduğumuzu gösterir. Sizleri yaralamak ve üzmek istemem. Fakat bu madalyayı kabul etmem mümkün değildir. Çünkü bu madalyayı verenler benim düşmanım olan YPG ile işbirliği içindedir. ‘Onurum' bu madalyayı kabul etmeme müsaade etmemektedir.”

Peki Orkun Özeller kimdir?

Aslında onun ismini ilk kez duymuyoruz. Daha önce de başarılarıyla bir çok kez adını duymuştuk. 

Kayseri Komando Tabur Komutanı olduğu dönemde Sur'a gönderilmiş. Aynı anda hem PKK hem de FETÖ ile mücadele vermiş.

Sur'da yaşananlarla ilgili hazırladığı raporda yerinde tespitler yapmış.

Sur'da büyük kayıplar yaşanmasının sorumlusu olarak gösterdiği Korgeneral İbrahim Yılmaz daha sonra FETÖ'den tutuklandı.

2003 yılında Kosova'da 4 Alman askerini tek başına dövmüş.

Süleymaniye'de Türk Askeri'nin başına çuval geçirilmesi olayında o da Kosova Barış Gücü Türk Taburu'nda görevliymiş. 4 Alman askeri Albay'ı zorla gözaltına alıp araca bindirmek isteyince, askerlerle kavga etmiş. Kosovalılar da Albay Orkun Özeller'e sahip çıkınca Alman askerleri kiliseye saklanmak zorunda kalmış.

Judo'da da başarıları mevcut.

Arkadaşlarının ''Kafasına koyduğu hey şeyi yapar, vatan millet sevgisi onun için her şeyin önündedir.' dediği Albay, ailesinin de gurur kaynağı.

Albay Orkun Özeller'e sosya medyadan da büyük destek var.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bozkurtca

Sayın Şehit Tümgeneral Aydoğan AYDIN Paşanın ve Sayın Albay Orkun ÖZELLER'in askeri olmaktan, büyük onur ve gurur duyuyorum.92/4 Zincidere

goruncekadam

İyi mi yapmış kötü mü yapmış bilmiyorum ama albay Türk ordusunun NATO'ya bağlı olduğunu ve her fırsatta ABD çıkarları için kullanıldığını unutmuş galiba. Tamam yaptığı hareket güzel de önceden yapması lazımdı.

niyazi-i-misri

Asker dediğin böyle olur

brkkrb

TSK, Orkun Özeller gibi askerler oldukça bitmeyecektir. Bitirilemeyecektir! O Hulusi denen herif elbet bir gün gidecek. Geçen Mehtap Yılmaz'ı ziyaret etmiş. Bu herif beni çıldırtacak! Neyse, fazla sinirlenmeden gideyim ben.

Gizli Kullanıcı

iyi yapmış

Görüş Bildir