Görüş Bildir
Haberler
ABD'den Şampiyon Boksöre ‘Türkiye'ye Seyahat Etme’ Tavsiyesi

ABD'den Şampiyon Boksöre ‘Türkiye'ye Seyahat Etme’ Tavsiyesi

Fatih UZUN
09.10.2014 - 18:34

WBC Ağır Sıklet Dünya Şampiyonu Kanadalı boksör Bermane Stiverne, ABD Konsolosluğu’nun “3 hafta için Türkiye’ye seyahatleri uygun görmüyoruz” uyarısı üzerine Türkiye kampını iptal etti.

Stiverne, daha önce Muhammed Ali, Mike Tyson, Lennox Lewis ve Vitali Klitschko’nun taşıdığı bu unvana, 10 Mayıs’ta Meksika asıllı Amerikalı boksör Chris Arreola’yı 6. rauntta nakavt ederek ilk kez sahip olmuştu.

Ocak ayındaki unvan koruma maçı için hazırlıklarının bir bölümünü İstanbul’da yapmak isteyen Stiverne’nin yarın Türkiye’ye gelmesi bekleniyordu.

Son günlerde Türkiye’de yaşanan Kobani eylemlerini, Meksika’da menajeri Don King ile birlikte TV’den izleyen ve ABD Konsolosluğunu arayarak bilgi isteyen Stiverne, konsolosluk yetkililerinin, “Önümüzdeki 3 hafta için Türkiye’ye seyahatleri uygun görmüyoruz. Ülkede bazı illerde sokağa çıkma yasağı bile ilan edildi. Bizi dikkate almanızı tavsiye ederiz” şeklindeki uyarısı üzerine İstanbul kampını iptal etme kararı aldı. Stiverne yaptığı açıklamada, “Şimdilik gelemedim, ancak yakın zamanda mutlaka Türkiye’de olacağım. Orada yakın arkadaşlarım var. Hayranlarımdan özür diliyoruz” ifadesini kullandı. 

DHA/ Zete

Kaynak: http://zete.com/abdden-sakpiyor-bokso...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam