ABD'de Ohio Üniversitesi'nde Silahlı Saldırı

 > 
871PAYLAŞIM

ABD'de Ohio Eyalet Üniversitesi'nde düzenlenen silahlı saldırıda en az 9 kişinin yaralandığı bildirildi. ABD basınında yer alan haberlere göre saldırgan önce aracını insanların üzerine sürdü, ardından da silah ve bıçakla saldırıya geçti. Kampüsteki öğrenciler bulundukları odaların kapılarına masa ve sandalyeler yığarak saldırıdan korunmaya çalıştı. Güvenlik güçlerinin olaya müdahale etmesi sonucu 1 saldırganın ölü, 2 şüphelinin ise yaralı yakalandığı belirtildi.

Üniversitenin Columbus'ta bulunan kampüsünde yangın alarmı verilmesinden sonra dışarı çıkan öğrencilerin üzerine araç süren saldırganın öğrencilerin üzerine ateş açtığı bildiriliyor.

Silah seslerinin duyulması üzerine kampüs yönetimi sesli bir anons yayınlayarak yerleşke içindeki tüm öğrenci ve yöneticilerin güvenli bir yere sığınmaları için uyarıda bulundu.

Öğrencilere "Kaç, saklan, karşı koy" tweet'i

Üniversitenin resmi Twitter hesabından da kampüste silahlı bir saldırganın bulunduğu belirtilirken öğrencilere "Kaç, saklan, karşı koy" şeklinde talimat verildi.

Olay yerine çok sayıda güvenlik gücü sevk edilirken, yetkililer olayda en az 8 kişinin yaralandığı açıklandı.

Emniyet yetkilileri saldırganın vurularak etkisiz hale getirildiğini açıklarken, yaralılardan birinin hayati tehlikesi olduğu belirtildi.

Üniversitenden son yapılan açıklamada ise öğrencilerin bulundukları yerde kalmaya devam etmeleri, polisten gelecek olan talimatlara uymaları ve önemli bir bilgiye sahip olmaları durumunda hemen 911 Acil Servis hattını arayarak bilgilendirme yapmaları talep edildi.

Ohio Üniversitesi’nde yaklaşık 60 bin öğrencinin eğitim gördüğü belirtiliyor.

Kampüs içerisindeki öğrenciler kapılara masa ve sandalyelerle yığınak yaptı

Olayda 9 kişinin yaralandığı 1 şüphelinin de öldürüldüğü bildiriliyor.

"Araçlarını öğrencilerin üzerine sürdüler, bıçak ve silahla saldırdılar"

Columbus Dispatch isimli medya organının emniyet güçlerine dayanarak verdiği haberine göre Columbus'taki Watts Hall kampüsünde aniden saldırıya geçen saldırganların önce arabalarını öğrencilerin üzerine sürdükleri, birkaçını yaraladıktan sonra bir saldırganın silah, diğerinin ise bıçakla saldırıya geçtikleri ifade edildi. 

Polisin aldığı önlemlerin ve yapılan güvenlik anonsunun ardından yaşanan kovalamacada iki saldırganın kampüsteki garajda yakalandığı belirtildi.

Diğer bir saldırganın ise Lane caddesine doğru kaçtığı ve polisle girdiği çatışmada ölü ele geçirildiği ifade edildi.

Saldırganın Somali asıllı Abdul Razak Ali Artan olduğu belirtiliyor

Ajansların objektiflerine yansıyan kareler

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir