ABD'de Bir Manastırda Ürettikleri Kenevirlerden Yılda 6,5 Milyon TL Kazanan Çılgın Rahibeler

10PAYLAŞIM

Manastırdaki rahibeler yetiştirdikleri kenevirlerden hem para kazanıyorlar hem de insanları iyileştirdiklerini iddia ediyorlar. Detaylar için Independent kaynaklı içeriğimize buyurun.

Kaynak: https://www.independent.co.uk/news/world...

Bir grup rahibe, manastırı dönüştürdükleri uluslararası kenevir merkezi sayesinde yılda 850 bin pound kazanıyorlar.

60 yaşındaki rahibe Kate Meeusen, Sisters of the Valley in California's Merced County isimli kuruluşu başlattığı zaman 2011 yılıydı ve sadece 12 tane bitkileri vardı.

Bugün, kurdukları şirket büyüdü ve topluluktaki rahibeler, medikal kenevir imparatorluklarını çok daha büyütebileceklerine inanıyorlar.

Rahibeler, cannabidiol yani marihuanadaki psikoaktif olmayan kimyasal bileşiği merhem ve bazı yağlarla karıştırıyorlar.

Elde ettikleri karışımın, epilepsiden kansere birçok hastalığı iyileştirdiğini ve bağımlılıkları olan 8 insanı da tedavi ettiğini iddia ediyorlar.

Kenevirler ile ilgili yayınlanan bir belgeselde, Rahibe Kate ve takımının, kendilerine engel olmak isteyen polis şefi ve karaborsa hırsızları ile nasıl mücadele ettikleri anlatılıyor.

Kate'e karşılarına çıkan zorluklar soruluyor ve...

Kate bu durum hakkında "Biz, beyaz erkeklerin kurallarını sevmiyoruz. Çiftlik insanı, yeni fikirlere alışmak konusunda biraz kapalı. İnsanlar 1950 yılında kalmışlar. İnsanların bağımlılıklarını tedavi edebilme oranımız %100. Çok fazla insan üzerinde denemedik evet, alkol ve sigara gibi bağımlılıkları olan 8 kişide gerçekten işe yaradı. Dünya aşama aşama kenevirin, zararlı bir uyuşturucudan ziyade sağlık sektöründe kullanılabileceğine alışıyor." diyor.

Adı The Breaking Habits olan belgeselde, bu kadınların kurdukları imparatorluğu genişletmek istemelerine de yer veriliyor.

Kate bu konuda şunları söylüyor: "Önümüzdeki 20 yıl içerisinde bütün kasaba ve şehirlerde olmayı planlıyoruz. Bunu da Hollywood ile yapmak istiyoruz çünkü Hollywood dünyanın megafonu.

Belgesel yapımcısı Ryan ise Rahibe Kate ve takımı hakkında şunları söylüyor:

"Bu, kenevirin iyileştirme gücü için olan kanunları değiştirmeye çalışan bir kadının hikayesi." 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir