ABD Başkanlığına Aday Olan Kanye West İlk Mitinginde Gözyaşlarına Boğuldu: 'Az Daha Kızımı Öldürecektim'

 > 
45PAYLAŞIM

ABD’de başkanlık yarışı için resmen kolları sıvayan ünlü rapçi Kanye West, ilk mitinginde çocuk sahibi olanlara 1 milyon dolar vaadinde bulundu. Kendi çocukları için kürtajı düşündüklerini anlatırken gözyaşlarını tutamayan West, “Az daha kızımı öldürecektim” dedi.

ABD’de kasım ayında gerçekleştirilecek başkanlık yarışına giren Kanye West, ilk mitingini dün Güney Carolina eyaletinin North Charleston kentinde, bağımsız adaylara tanınan sürenin dolmasından bir gün önce düzenledi.

Adaylığını açıklayan West'e ilk desteği ünlü girişimci Elon Musk vermişti 👇

İlk Destek Elon Musk'tan Geldi: Kanye West, ABD Başkanlığı İçin Adaylığını Açıkladı - onedio.com
İlk Destek Elon Musk'tan Geldi: Kanye West, ABD Başkanlığı İçin Adaylığını Açıkladı - onedio.com

Kurşun geçirmez bir yelekle destekçilerinin karşısına çıkan Kanye West'in, saçlarını ‘2020’ yazacak şekilde tıraş ettirdiği görüldü.

Sahneye önce bir grup genç kadını davet eden Kanye West, onların eğitim eşitsizliği ve polis şiddeti gibi konular hakkındaki fikirlerini dile getirmesine izin verdi. Ardından mikrofonu alan West, yaşadığı opioid bağımlılığı ve aile ilişkilerinin yanı sıra, ırkçılık tartışmalarından kürtaja kadar pek çok konuya değindi.

Konu kürtaja gelince duygusallaşan West, babasının doğmasını istemediğini ve eşi Kim Kardashian ile ilk bebekleri North'un haberini aldıklarında kendilerinin de kürtaja başvurmak istediklerini anlattı.

🎥 Gözyaşlarını tutamayan West, “Benim babam da kürtaj istemişti. Annem hayatımı kurtardı. Ben bile istedim. Az daha kızımı öldürecektim." dedi.

Kürtajın yasal olması ancak ihtiyacı olanlara da daha fazla destek verilmesi gerektiğini savunan West, bu noktada başkanlık vaadini açıklayarak, “Bebek sahibi olan herkes 1 milyon dolar ya da buna eşdeğer miktarda bir para almalı” diye konuştu.

West ayrıca esrar kullanımının yasal olması gerektiğini de savundu.

Sputnik ve Euronews

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir